foto: MediaGroup_BestForYou/shuttertsock.com

Marzysz o pięknych, trwałych lokach? Jednak nie dość, że Twoje włosy są proste jak drut, to w dodatku zupełnie nie chcą współpracować z wałkami i papilotami, a zakręcone — po kilku godzinach wracają do naturalnego stanu? Prezentujemy Ci kilka banalnie łatwych sztuczek, które pomogą w łatwiejszym uzyskaniu fal i loków, a także sprawią, że staną się one bardziej trwałe.

1Właściwa pielęgnacja przede wszystkim

foto: Ilkiv Anastasia/shutterstock.com

Zanim przejdziesz do stylizacji, koniecznie powinnaś zadbać o odpowiednią “bazę” dla swojej fryzury. Dlatego jeśli planujesz loki, umyj włosy szamponem oczyszczającym — sprawi on, że dokładnie pozbędziesz się sebum, które obciąża włosy skracając tym samym trwałość loków. Jeśli Twoje włosy są cienkie i mają tendencję do łamania się, po umyciu nałóż lekką odżywkę, która ochroni je przed ciepłe lokówki czy suszarki. Poza tym, zdrowe i właściwie odżywione włosy są bardziej podatne na stylizację, a także na działanie produktów utrwalających fryzurę.

2Szczotce powiedz: nie

foto: AntonMaltsev/shutterstock.com

Rozczesywanie świeżo umytych, mokrych włosów nie poprawi jakość i trwałości loków z jednego prostego powodu — prostuje to włosy, zwłaszcza jeśli używasz szczotki. Zamiast tego po prostu delikatnie przeczesz je palcami, ostrożnie rozdzielając splątane pasma. W ten sposób zachowasz naturalny ruch włosów i ich lekkie falowanie.

3Must-have czyli pianka utrwalająca

foto: Miramiska/shutterstock.com

Przed rozpoczęciem kręcenia loków, koniecznie nałóż na wilgotne włosy lekki produkt wspomagający stylizację. Może to być pianka — zaaplikuj ją starannie na całe włosy, możesz to zrobić nawet kilkukrotnie, upewniając się, że wszystkie kosmyki zostały dokładnie pokryte. Jeśli dobrze dobierzesz kosmetyk, nie przetłuści on włosów, a sprawi że staną się one bardziej miękkie, zwarte i podatne na układanie.

4Suszarka? Ostrożnie!

foto: Raia/shutterstock.com

Unikaj suszenia włosów silnym i gorącym strumieniem powietrza — sprawi to, że staną się one przesuszone, napuszone i jeszcze bardziej wyprostowane. Po umyciu starannie osusz włosy ręcznikiem i wysusz je suszarką z trybem niewielkiej mocy i opcją letniego lub chłodnego powietrza. Pozwoli to włosom na układanie się w najbardziej naturalny dla nich sposób, a także zamknie ich łuski i zmniejszy skłonność do puszenia się.

5Lakier, czyli najlepszy przyjaciel loków

foto: KOBRIN PHOTO/shutterstock.com

Tuż przed zawijaniem loków, każde pasmo suchych włosów spryskaj lakierem — pomoże to utrzymać włosy w jednym miejscu i zapobiegnie ich rozpadaniu się i puszeniu. Uważaj jednak żeby nie nałożyć na nie zbyt dużej ilości preparatu, bo włosy staną się wtedy lepkie, a loki będą nadmiernie sztywne i zyskają wygląd przetłuszczonych.

6Utrwalenie

foto: sad444/shutterstock.com

Gdy Twoje loki będą już gotowe, staraj się jak najmniej przy nich operować — oczywiście możesz nawet rozczesać je szczotką, ale pamiętaj, że im mocniej wyszczotkujesz zakręcone włosy, tym mniejszą trwałość będzie miała fryzura. Dlatego najlepiej delikatnie rozdziel włosy palcami, a później szybko utrwal je lakierem.

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here