foto: MediaGroup_BestForYou/shuttertsock.com

Marzysz o pięknych, trwałych lokach? Jednak nie dość, że Twoje włosy są proste jak drut, to w dodatku zupełnie nie chcą współpracować z wałkami i papilotami, a zakręcone — po kilku godzinach wracają do naturalnego stanu? Prezentujemy Ci kilka banalnie łatwych sztuczek, które pomogą w łatwiejszym uzyskaniu fal i loków, a także sprawią, że staną się one bardziej trwałe.

1Właściwa pielęgnacja przede wszystkim

foto: Ilkiv Anastasia/shutterstock.com

Zanim przejdziesz do stylizacji, koniecznie powinnaś zadbać o odpowiednią “bazę” dla swojej fryzury. Dlatego jeśli planujesz loki, umyj włosy szamponem oczyszczającym — sprawi on, że dokładnie pozbędziesz się sebum, które obciąża włosy skracając tym samym trwałość loków. Jeśli Twoje włosy są cienkie i mają tendencję do łamania się, po umyciu nałóż lekką odżywkę, która ochroni je przed ciepłe lokówki czy suszarki. Poza tym, zdrowe i właściwie odżywione włosy są bardziej podatne na stylizację, a także na działanie produktów utrwalających fryzurę.

2Szczotce powiedz: nie

foto: AntonMaltsev/shutterstock.com

Rozczesywanie świeżo umytych, mokrych włosów nie poprawi jakość i trwałości loków z jednego prostego powodu — prostuje to włosy, zwłaszcza jeśli używasz szczotki. Zamiast tego po prostu delikatnie przeczesz je palcami, ostrożnie rozdzielając splątane pasma. W ten sposób zachowasz naturalny ruch włosów i ich lekkie falowanie.

3Must-have czyli pianka utrwalająca

foto: Miramiska/shutterstock.com

Przed rozpoczęciem kręcenia loków, koniecznie nałóż na wilgotne włosy lekki produkt wspomagający stylizację. Może to być pianka — zaaplikuj ją starannie na całe włosy, możesz to zrobić nawet kilkukrotnie, upewniając się, że wszystkie kosmyki zostały dokładnie pokryte. Jeśli dobrze dobierzesz kosmetyk, nie przetłuści on włosów, a sprawi że staną się one bardziej miękkie, zwarte i podatne na układanie.

4Suszarka? Ostrożnie!

foto: Raia/shutterstock.com

Unikaj suszenia włosów silnym i gorącym strumieniem powietrza — sprawi to, że staną się one przesuszone, napuszone i jeszcze bardziej wyprostowane. Po umyciu starannie osusz włosy ręcznikiem i wysusz je suszarką z trybem niewielkiej mocy i opcją letniego lub chłodnego powietrza. Pozwoli to włosom na układanie się w najbardziej naturalny dla nich sposób, a także zamknie ich łuski i zmniejszy skłonność do puszenia się.

5Lakier, czyli najlepszy przyjaciel loków

foto: KOBRIN PHOTO/shutterstock.com

Tuż przed zawijaniem loków, każde pasmo suchych włosów spryskaj lakierem — pomoże to utrzymać włosy w jednym miejscu i zapobiegnie ich rozpadaniu się i puszeniu. Uważaj jednak żeby nie nałożyć na nie zbyt dużej ilości preparatu, bo włosy staną się wtedy lepkie, a loki będą nadmiernie sztywne i zyskają wygląd przetłuszczonych.

6Utrwalenie

foto: sad444/shutterstock.com

Gdy Twoje loki będą już gotowe, staraj się jak najmniej przy nich operować — oczywiście możesz nawet rozczesać je szczotką, ale pamiętaj, że im mocniej wyszczotkujesz zakręcone włosy, tym mniejszą trwałość będzie miała fryzura. Dlatego najlepiej delikatnie rozdziel włosy palcami, a później szybko utrwal je lakierem.

mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ