Każda z nas chce wyglądać dobrze bez względu na okazję. Niestety, nie wszystkie mamy czas na to, aby wykonać perfekcyjny makijaż podczas porannej toalety. Zresztą, trwałość niektórych kosmetyków pozostawia wiele do życzenia. Z pomocą przychodzi nam makijaż permanentny. To doskonałe rozwiązanie dla zabieganych kobiet, ale nie tylko.

1
Makijaż dla każdej z nas?

Nie lubisz swoich wąskich ust? Masz rzadkie brwi? A może chcesz dodać spojrzeniu wyrazistości? Makijaż permanentny to sposób na to, aby zatuszować niewielkie niedoskonałości i wydobyć to, co w nas najpiękniejsze. Dzięki odpowiednio wykonanemu zabiegowi można skorygować kształt brwi, zaznaczyć kontur ust lub oczu. To także doskonałe rozwiązanie w przypadku defektów skóry, jak m.in. blizny, plamy pigmentacyjne czy przebarwienia. Makijaż permanentny to spora oszczędność czasu dla zabieganych kobiet, ale również duże udogodnienie dla pań, które noszą okulary, nie potrafią się malować lub też przeszły chemioterapię, w wyniku której straciły brwi oraz rzęsy.

2Przeciwwskazania

Zabieg wykonany przez doświadczoną linergistkę sprawi, że poczujesz się młodziej i atrakcyjniej. Warto jednak wiedzieć, że nie każda z nas może się zdecydować na makijaż permanentny. Przeciwwskazania do zabiegu to m.in.:

  • niestabilna cukrzyca;
  • opryszczka;
  • infekcje, stany podgorączkowe;
  • łuszczyca;
  • bielactwo;
  • skłonność do bliznowców;
  • ciąża;
  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • choroby gałki ocznej;
  • zażywanie leków sterydowych.

3Kreska na lata

Makijaż permanentny wcale nie musi oznaczać np. intensywnego podkreślenia ust. Tak naprawdę wszystko zależy od wybranych technik oraz metod działania. Za każdym razem makijaż jest dobierany indywidualnie do klientki. Pod uwagę brane są takie czynniki, jak m.in. typ urody, koloryt skóry, ale również oczekiwania kobiety. W trakcie konsultacji ze specjalistą zostaną nam przedstawione różne warianty makijażu, dlatego z pewnością wybierzemy ten, który w zupełności spełni nasze oczekiwania.

4Kiedy umówić się na wykonanie makijażu permanentnego?

Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na zabieg przed weekendem. Dni wolne od pracy możemy poświęcić na relaks i pielęgnację skóry. Nie musimy wychodzić z domu, więc twarz nie będzie narażona na działanie słońca, mrozu czy wiatru. Jeśli chodzi o porę dnia, to w przypadku makijażu oczu specjaliści polecają zabieg poranny lub w godzinach popołudniowych. Powód? Oczy po zabiegu są nieco podrażnione (jest to chwilowe), a położenie się od razu do łóżka i zaśnięcie może spowodować większe opuchnięcia powiek. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu, jednak wiąże się z pewnym dyskomfortem dla kobiety.

5Permanentny, czyli na zawsze?

Trwałość odpowiednio wykonanego makijażu permanentnego wynosi 2-5 lat i zależy od wielu czynników. Wśród nich należy wymienić m.in. stan skóry klientki i jej tryb życia (np. czy skóra jest narażona na częste ekspozycje słoneczne), rodzaj wybranej techniki makijażu, barwników, a nawet zabiegów, którym poddaje się kobieta.

Łatwo się domyślić, że im delikatniejszy makijaż i kolor barwników, tym mniej trwalszy efekt. Generalnie najtrwalsze są kreski na powiekach, które utrzymują się zazwyczaj 3-5 lat, z kolei najszybciej blednie barwnik na brwiach. Zaleca się, żeby co roku odświeżać kolor, aby uniknąć całkowitego wchłonięcia się barwników w skórę.

6Pielęgnacja po zabiegu

Ważnym elementem jest również pielęgnacja po zabiegu. Po pewnym czasie naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego tak ważne jest, aby używać poleconych przez specjalistę preparatów, które będą pielęgnować skórę i ją odpowiednio nawilżą. Zaleca się także unikania słońca, mrozu, sauny, kąpieli słonecznych, wizyt na basenie, malowania się, a także moczenia czy zmywania miejsc, na których został wykonany makijaż. Nie wolno również zdrapywać tworzących się strupków! Czas gojenia się skóry wynosi przeważnie ok. 7 dni. Po upływie ok. 4 tygodni klientka wraca do gabinetu na dopigmentowanie, czyli uzupełnienie koloru w makijażu.

7Makijaż do poprawki

Makijaż permanentny ust, oczu czy brwi musi zostać wykonany z niezwykłą precyzją, dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na skorzystanie z usług doświadczonych profesjonalistów, którzy używają produktów posiadających wymagane certyfikaty jakości UE.

Efekt pracy specjalisty nie przypadł Ci do gustu? Spokojnie, od razu po zabiegu kolor wydaje się być bardzo intensywny, jednak już po upływie kilku dni stanie się on znacznie jaśniejszy. Warto jednak pamiętać, że źle wykonany makijaż permanentny można także… usunąć lub rozjaśnić. W tym celu używa się lasera PicoSure, który stopniowo usuwa barwnik i sprawia, że dany obszar skóry zyskuje swój dawny wygląd. Zabieg jest prawie bezbolesny, a klientka może szybko wrócić do swoich zajęć. Oczywiście, nie życzymy żadnej z nas tego, aby musiała zdecydować się na tego typu zabieg. Aby uniknąć przykrych niespodzianek należy wcześniej wykonać wizualizację makijażu – jeśli nikt nie zaproponuje Ci takiego rozwiązania, to zmień gabinet na bardziej profesjonalny.

mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ