foto: shutterstock.com

Makijaż ust to problematyczna sprawa. Z jednej strony, podkreślone wargi dodają szyku, stanowią dopełnienie wizerunku i bez odpowiedniej pomadki trudno wyobrazić sobie elegancki  make up. Z drugiej — szminki, zwłaszcza te w intensywnych kolorach, są źródłem ciągłych zmartwień. Obawa przed rozmazaniem lub starciem pomadki towarzyszy wielu z nas. Istnieje bardzo niewiele naprawdę trwałych szminek, które są w stanie wytrzymać na ustach przez dłuższy czas — jak więc przedłużyć trwałość tych przeciętnych?

Zanim rozpoczniesz malowanie ust, warto zadbać o ich odpowiednie złuszczenie i nawilżenie. Suche, odstające skórki wyglądają bardzo nieestetycznie, a matowe pomadki mające tendencję do wysuszania, mogą dodatkowo spotęgować ten efekt. Poza tym, na szorstkiej skórze pomadka nie będzie zbyt dobrze się trzymać, może zacząć odchodzić płatami i rozlewać się, wchodząc w pionowe zmarszczki wokół ust. Odpowiednio wcześniej warto więc zastosować delikatny cukrowy peeling, który pomoże pozbyć się martwego naskórka, a po jego wykonaniu należy lekko nasmarować usta balsamem lub zwykłą wazeliną. Miękkie i gładkie wargi będą stanowić o wiele lepszą powierzchnią do nakładania makijażu. Gdy już zadbasz o usta, wykonaj poniższe 4 kroki, a Twoja pomadka przetrwa starcie z napojami i jedzeniem, a być może nawet pocałunki 😉

1Krok 1

foto: Seprimor/shutterstock.com

Na dokładnie umyte, złuszczone i odtłuszczone usta nałóż niewielką ilość podkładu lub silikonowej bazy pod makijaż — doskonale sprawdzi się również oprószenie ust pudrem matującym za pomocą puchatego pędzla. Należy jednak pamiętać, by nie nakładać tych kosmetyków zbyt grubą warstwą, bo szminka będzie nieestetycznie się na niej prezentować. Celem tego kroku jest zmatowienie ust, dzięki czemu konturówka będzie lepiej przywierała do ich powierzchni.

2Krok 2

foto: lithian/shutterstock.com

Pokryte podkładem lub pudrem usta obrysuj konturówką, poczynając od środka górnej wargi i kierując się ku kącikom. Gdy już wystylizujesz kształt warg, wypełnij kredką także środek konturu — po prostu dokładnie zamaluj konturówką całe wargi. Celem stosowania tego typu kredki jest bowiem nie tylko nadanie ustom odpowiedniej formy, ale również zwiększenie przyczepności pomadki. Na rynku kosmetycznym dostępne są również kredki zawierające silikon, które w jeszcze większym stopniu są w stanie zapewnić szmince trwałość, a dodatkowo zapobiegają rozlewaniu się pomadki poza obszar warg.

3Krok 3

foto: lithian/shutterstock.com

Na zamalowane kredką wargi nałóż szminkę — najlepiej sprawdzi się do tego celu pędzelek. Pomoże on dokładniej wypełnić wyrysowany kształt, a także rozłoży kosmetyk równomierną warstwą. Poza tym, taka aplikacja będzie stanowić bardziej higieniczne rozwiązanie, bo pomadka nie będzie mieć bezpośredniego kontaktu z zaaplikowanymi wcześniej kosmetykami oraz naskórkiem.

4Krok 4

foto: Svetography/shutterstock.com

Nadmiar pomadki delikatnie odciśnij chusteczką. Przy użyciu pędzla ponownie przypudruj wargi lub wklep w nie odrobinę podkładu. Następnie ostrożnie, aby nie naruszyć już nałożonej warstwy pomadki, po raz drugi zamaluj usta kredką. Na zakończenie znów pokryj usta szminką. Kluczem do przedłużenia trwałości szminki jest budowanie warstw, bowiem to one sprawiają, że pomadka wolniej się ściera i lepiej przywiera do skóry.

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here