Foto:Kotin/shutterstock.com

Malujesz oczy klasycznymi cieniami nude? Wiadomo, że to bezpieczne kolory, które raczej pasują każdemu. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie cienie mogłyby dużo lepiej wydobyć piękno Twoich oczu? Odważ się na smokey eyes w kolorze zharmonizowanym z Twoimi tęczówkami – koniecznie sprawdź, jaki zestaw cieni pasuje Ci najlepiej!


Nie wierz w mity! Często można spotkać się z opinią, że cienie do powiek powinny być dobrane do koloru tęczówek, to znaczy… być dokładnie w takim samym odcieniu. Tymczasem to najgorszy z możliwych wyborów. Jeśli chodzi o makijaż oczu, trend na monokolor nie działa. Oko wyda się wówczas płaskie i nijakie. Jeśli chcesz naprawdę dobrze dopasować cienie do oczu, stosuj raczej zasadę kontrastu. Kolory cienia i tęczówki muszą tworzyć widoczne połączenie, które nie będzie się ze sobą ani zlewało, ani “gryzło”. Sprawdź, jakie kolory mamy na myśli…

1Oczy brązowe

W tej kategorii mieszczą się zarówno ciemne, “czekoladowe” oczy jak również piwne, czy piwno-złote. Wymarzone cienie dla ciebie to odcienie złota, miedzi (większośc cieni metalicznych), zieleń, lilia, cynamon, kolor dyni, mahoń, a także bordo. W typowych beżach Twoje oczy prezentują się raczej dosyć nudno i banalnie.

2Oczy niebieskie

Oczy niebieskie doskonale komponują się z delikatnymi cieniami w pastelowych kolorach. Tym bardziej, że posiadaczki błękitnych oczu to z reguły blondynki o delikatnym typie urody, który pastele pięknie podkreślają. Możesz sięgnąć po róż, odcień liliowy, delikatną zieleń, łososia lub brzoskwinię. Dla Ciebie są również lekkie szarości, granat oraz mleczna czekolada. Jeśli chcesz zaszaleć, możesz pozwolić sobie na makijaż w kolorze wyrazistego (czy nawet neonowego) różu.

3Oczy zielone

W “czystej” postaci występują dość rzadko. Częściej możemy spotkać się z nieco rozmytym, półtransparentnym odcieniem zielonkawo-niebieskim, niż z wyraźnie zielonymi czy oliwkowymi tęczówkami. Jeśli jesteś posiadaczką tej barwy, Twoje oczy najbardziej zmysłowo prezentują się we wszystkich odcieniach fioletu, począwszy od liliowego, aż po wyrazistą purpurę. Zielone oczy pięknie będą się komponować także z odcieniami złota, cynamonu, miedzi i ciemnej czekolady. Jeśli lubisz cienie fluo, ciekawy efekt może dać mocny, nasycony kolor pomarańczowy. Twoje oczy dobrze czują się również w klasycznych beżach.

Z wykształcenia filolog, uwielbia pisać o tym co ją interesuje. Zabiegana, stale robiąca kilka rzeczy jednocześnie i bałagan, gdziekolwiek się pojawia. Na co dzień pasjonatka nowinek beauty. Lubi testować nowości, zwłaszcza te do makijażu. Ekspertka od szminek, w torebce zawsze ma ich przynajmniej kilka.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here