Daleki Wschód wydaje się być prawdziwą kopalnią kosmetycznych ciekawostek, odkryć i wynalazków. Część z nich powstała niedawno, część jest praktykowana od setek lat. Tak właśnie jest z wykonywaną w Japonii od 4 wieków odmianą manicure’u, polegającą na polerowaniu paznokci specjalnymi pastami. Uwspółcześnioną wersję tego zabiegu opatentowała firma P.Shine, dzięki której japoński manicure zaczyna podbijać świat.

O co w tym wszystkim chodzi? Rzecz zaczęła się setki lat temu, kiedy to japońskie arystokratki chcąc nadać swoim paznokciom blasku i perłowo-różowej barwy, wcierały w płytki odżywcze pasty różnego rodzaju. Sprawiało to, że paznokcie nie tylko zyskiwały piękny wygląd, ale stawały się również zdrowsze i mocniejsze.

1Manicure japoński

Obecnie manicure japoński można wykonać w gabinetach kosmetycznych lub samodzielnie, zakupiwszy uprzednio potrzebne preparaty i akcesoria. Są one dostępne na stronach internetowych promujących markę P.Shine. Standardowy zestaw niezbędny do stworzenia manicure’u obejmuje zieloną pastę, różowy puder, dwie polerki ze skóry jelonka — zieloną i różową, dwustronny pilniczek do matowienia paznokci, drewniany pilniczek do skracania paznokci oraz szpatułkę do odpychania skórek i nakładania past. W tym rodzaju manicure’u nie stosuje się metalowych pilników ani nie praktykuje wycinania skórek. Ideą orientalnej kosmetyki jest bowiem korzystanie z jak największej ilości naturalnych surowców, zarówno jeśli chodzi o pielęgnujące preparaty, jak i akcesoria.

Zawierają one krzemionkę z Morza Japońskiego i pyłek pszczeli, charakteryzujący się wysoką zawartością białka, aminokwasów i minerałów. Oprócz tego w pastach znajdziemy również keratynę, która jest naturalnym składnikiem paznokcia uodparniającym go na uszkodzenia, a także witaminy A i E, mające działanie nawilżające. Jak widać, preparaty te stanowią dla paznokci prawdziwe bomby odżywcze o silnie regenerującym działaniu.

2Jak wygląda manicure japoński?

Na początek należy dokładnie oczyścić dłonie z nagromadzonego tłuszczu i zabrudzeń. Następnie odsuwamy skórki, skracamy i wyrównujemy paznokcie za pomocą drewnianego pilniczka. Przy użyciu pilnika dwustronnego matowimy płytkę paznokcia. Gdy ten krok będzie już za nami, sięgamy po zieloną pastę, niewielką jej ilość nakładamy na zieloną polerkę i za jej pomocą wcieramy kosmetyk w płytkę paznokcia tak długo, aż zacznie ona błyszczeć, zyska różowy kolor, będzie gładka i wyrównana. Należy pamiętać, by zawsze polerować w tym samym kierunku, najlepiej okrężnymi ruchami.

Gdy zielona pasta zostanie już dokładnie wtarta, trzeba ją utrwalić, aby zawarte w niej składniki mogły spokojnie wniknąć w płytkę paznokcia. W tym celu odrobinę różowego pudru aplikujemy na różową polerkę i wcieramy w każdy paznokieć tak samo, jak w przypadku pasty. Płytki zostaną wtedy dodatkowo nabłyszczone i uodpornione na uszkodzenia mechaniczne. Na zakończenie możemy zmiękczyć skórki poprzez wmasowanie w nie odrobiny odżywczego olejku.

3Jak często powtarzać?

Celem manicure’u japońskiego jest przede wszystkim wzmocnienie paznokci, wygładzenie ich i nadanie im blasku. Aby uzyskać pełen efekt, zabieg należy powtórzyć 2-4 razy, w odstępach 3-4 tygodniowych, po tym czasie dochodzi bowiem do pełnego zrośnięcia się płytki paznokcia

4Dla kogo jest polecany?

Manicure ten jest przede wszystkim rekomendowany dla paznokci osłabionych, wysuszonych, łamliwych i nierównych, przejawiających tendencję do rozdwajania się. Zabieg będzie idealny na jesień i zimę, gdy niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz ogrzewanie wysuszają nasze dłonie.

5Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania tego typu manicure’u są świeżo zdjęte paznokcie żelowe lub akrylowe. Płytka paznokcia jest wtedy cienka, starta, lekko natłuszczona. W takim wypadku należy odczekać kilka dni, aż paznokcie wrócą do swojego dawnego stanu. Gdy manicure japoński zostanie wykonany, zaleca się aby z malowaniem paznokci odczekać kilka dni, ponieważ są one wtedy dość śliskie i lakier nie będzie się na nich dobrze trzymał.

6Zabieg w profesjonalnym salonie

Jeśli zdecydujemy się na sesję w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, zapłacimy za nią od 35 zł do 100 zł. Pamiętajmy jednak, że zabieg należy kilka razy powtórzyć, wobec tego ostateczny koszt będzie wyższy. Jedno spotkanie trwać będzie około 40 minut.

7Zestaw do domowego użytku

Firma P.Shine przygotowała również dwa zestawy do domowego użytku. Jeden z nich, o charakterze podstawowym, jest mniejszy, zawiera jedynie zieloną pastę i polerkę do jej nakładania. Kosztuje 49,00 zł. Zestaw drugi, opatrzony dopiskiem professional, zawiera wszystkie komponenty i akcesoria, a jego ceny wahają się od ok. 97 zł do 129 zł. Istnieje również możliwość osobnego nabycia preparatów i pilniczków, gdy na przykład chcemy uzupełnić nasz zestaw. Zanim dokonanym zakupu, upewnijmy się, że zestaw jest oryginalny, na rynku istnieje bowiem wiele podróbek.

8Przeciwieństwo manicure tradycyjnego

Manicure japoński w pewnym sensie stanowi przeciwieństwo manicure tradycyjnego, dobrze znanego wszystkim kobietom. Podczas gdy klasyczne zabiegi skupiają się raczej na stylizacji paznokci, propozycja marki P.Shine oferuje przede wszystkim dbałość o ich zdrowie. Efekt estetyczny jest jednak również zadowalający — połyskujące perłowo, idealnie gładkie i zaróżowione paznokcie to manicure zarówno minimalistyczny, jak i elegancki.

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here