foto: YuriyZhuravov/shutterstock.com

Używasz sypkiego pudru, jednak nie jesteś zadowolona z jego właściwości? Co powiesz na pudrowanie na mokro? Ten trik sprawi, że Twoja cera będzie gładka i nieskazitelna, a makijaż niezwykle trwały!

Cera tłusta i mieszana jest niezwykle wymagająca. Już godzinę po nałożeniu podkładu potrafi się świecić, tym samym doprowadzając nas do białej gorączki. Puder sypki pomaga zapobiec temu problemowi, jednak nawet on ma swoje wady. Jeśli nakładamy go pędzlem, to uzyskujemy bardziej naturalny, a tym samym mniej trwały, efekt. Cera jest półmatowa, a my odliczamy czas do kolejnych poprawek makijażu. Z kolei nakładanie pudru puszkiem gwarantuje doskonały mat, ale może również być przyczyną takich problemów, jak podkreślone skórki, widoczne zmarszczki oraz efekt tzw. maski. Cóż nam pozostaje w takiej sytuacji? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest użycie pudru na mokro!

Jak stosować puder na mokro?

1Zamocz gąbkę

foto: olesya_jzx/shutterstock.com

Będziesz potrzebowała czystej gąbeczki – najlepiej Beauty Blender lub Blend It. Zmocz ją, a następnie delikatnie wyciśnij. Gąbeczka ma być wilgotna, a nie mokra. Przed pudrowaniem możesz ją także osuszyć papierowym ręcznikiem.

2Wysyp puder na wieczko

foto: imagehub/shutterstock.com

Wysyp nieco pudru na wieczko jego opakowania lub chusteczkę higieniczną. Zamocz w nim gąbeczkę.

3Nakładaj dociskając gąbeczkę do twarzy

foto: Tatiana Frank/shutterstock.com

Nakładaj puder delikatnie dociskając gąbeczkę do twarzy, miejsce przy miejscu. Niech Cię nie przerażą te powstające plamki, szybko znikną i wszystko ładnie się „połączy”, a efekt będzie niesamowity!

Pudrowanie na mokro to trik doskonale znany makijażystkom, które stosują go np. malując panny młode. Makijaż wygląda naturalnie, a cera jest gładziutka. Co więcej, make-up jest barrrdzo trwały!

Pudrowanie na mokro to prosty sposób na to, aby zapewnić sobie gładką cerę, zmniejszyć widoczność porów, blizn oraz zmarszczek, zmatowić skórę i zapobiec jej błyszczeniu się. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zapomnieć o poprawkach makijażu przez wiele godzin!

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here