foto: KOBRIN PHOTO/shutterstock.com

Fryzura ślubna to coś, co niejednej przyszłej pannie młodej spędza sen z powiek. Nie jest łatwo znaleźć zaufanego stylistę fryzur, któremu bez obaw powierzymy nasze włosy w tym ważnym dniu. Poszukiwania zaczynamy przeważnie na długo przed ślubem, żeby w morzu ofert odnaleźć tą jedną osobę, która stworzy na naszych głowach ślubne arcydzieło. Mimo usilnych starań, poszukiwania te nie zawsze kończą się sukcesem – a to okaże się, że wizja panny młodej różni się od wizji stylisty fryzur, a to w dniu ślubu fryzjer wstanie lewą nogą i nie da z siebie wszystkiego, cóż, wszystko może się zdarzyć.

A czy pomyślałyście kiedyś, że może same dałybyście radę stworzyć swoje ślubne uczesanie? Nie musi to być przecież nic skomplikowanego, proste fryzury też mogą wyglądać wyjątkowo pięknie. Czasem wystarczy tylko wymodelować włosy, żeby wyglądać wyjątkowo i żadne koki i upięcia nie są nam potrzebne, tym bardziej, że od kliku sezonów w modzie ślubnej rządzi naturalność.

Co jest więc najważniejsze podczas tworzenia fryzury ślubnej? Odpowiednie przygotowanie włosów! W końcu fryzura ma przetrwać wiele godzin weselnej zabawy, prawda?

Zobaczcie więc jak samodzielnie zrobić trwałe loki na ślub. Za chwilę przekonacie się, że nie jest to wcale takie trudne i być może nabierzecie ochoty, żeby spróbować tego na własnej głowie!

5 kroków do trwałych, efektownych loków na ślub

1Odpowiednie kosmetyki

foto: Voyagerix/shutterstock.com

Po umyciu włosów wetrzyj w nie piankę (najlepiej specjalną do loków lub dodającą objętości). Zanim zaczniesz stylizować włosy na gorąco użyj kosmetyku termoochronnego.

2Wybór urządzenia do stylizacji

foto: Ilkiv Anastasia/shutterstock.com,

Jeśli zależy ci na drobnych loczkach, wybierz klasyczną, cienką lokówkę. Lokówka stożkowa pozwoli ci uzyskać urocze fale, a termoloki dadzą efekt miękkiego, luźnego skrętu. Pamiętaj, że lepiej jest zakręcić włosy trochę mocniej – z czasem fryzura lekko opadnie i uzyska docelową formę.

3Odbicie od nasady

foto: lightwavemedia/shutterstock.com

Żeby loki nie opadły, pozostaw włosy w skręconej formie do całkowitego ostygnięcia. Dzięki temu trwalsze będzie nie tylko odbicie od nasady ale i sam skręt.

4Wymodelowanie kształtu głowy

foto: Voyagerix/shutterstock.com

Włosy mają tendencję do przyklapnięcia na czubku głowy. Dobrze jest w tym miejscu delikatnie podtapirować je u nasady. Zróbcie to w momencie rozpuszczania loków – tapirując każde pasmo osobno.

5Utrwalenie

Kiedy loki są już gotowe, pamiętajcie aby odpowiednio je utrwalić. Lakier nie powinien sklejać włosów i tworzyć z nich “hełmu”, po jego użyciu włosy powinny pozostać elastyczne i żywe. Pryskając włosy lakierem potrząsajcie lekko głową żeby dostał się we wszystkie zakamarki loków.

Jeśli będziecie przestrzegać powyższych punktów, wasze loki z pewnością przetrwają imprezę. Jeśli natomiast nie planujecie rozpuszczonych włosów, lecz decydujecie się na upięcie – loki wykonane tym sposobem będą do niego świetną bazą!

Stylistka fryzur, autorka bloga hairbyjul.pl.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here