foto: Veles Studio/shutterstock.com

Masz rzadkie brwi i chciałabyś je zagęścić? Jedynym rozwiązaniem, który przynosi trwałe efekty jest wykonanie zabiegu przy użyciu robota Artas. Urządzenie to jest stosowane do wykonywania przeszczepów włosów na skórze głowy, ale z łatwością radzi sobie także z zagęszczaniem i modelowaniem brwi. To świetna wiadomość przede wszystkim dla osób po radioterapii czy chemioterapii, a także wszystkich kobiet, dla których cienkie brwi stały się powodem kompleksów.

Odpowiednio wyprofilowane łuki brwiowe potrafią zmienić kształt twarzy. Wiele kobiet marzy o gęstych, pięknych brwiach, jednak nie każda z nas może się takimi pochwalić. Wszelkie luki można łatwo uzupełnić za pomocą makijażu czy henny. Niektóre z nas decydują się także na wykonanie makijażu permanentnego, który i tak po kilku latach trzeba powtórzyć. Czasami problem rzadkich brwi lub nawet ich braku jest spowodowany chorobą, przebytą chemioterapią czy też nieszczęśliwym wypadkiem. W takich przypadkach makijaż i henna nie przynoszą zbyt dobrych, a przede wszystkim trwałych efektów. Rozwiązaniem może być zabieg przeprowadzony przy użyciu robota Artas.

Robot Artas to urządzenie skonstruowane przez amerykańskich inżynierów. Z jego pomocą można wykonać m.in. zabieg zagęszczania i modelowania brwi. Na czym on polega? Robot z niezwykłą precyzją pobiera włosy ze skóry głowy. Są one długości 2-3mm, najczęściej pobiera się je z fragmentu skóry za uchem, ponieważ to właśnie w tym miejscu włosy mają podobną grubość i fakturę do brwi. Sam proces pobierania włosów trwa ok. 4-5 godzin. Przez cały jego czas prace robota są kontrolowane przez specjalny program komputerowy oraz lekarza. Następnym etapem zabiegu jest wykonanie przez lekarza nacięć skóry na łuku brwiowym. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie pobranych włosów w miejsca powstałych nacięć. Włosy są wprowadzane ręcznie, pod kątem ostrym, dzięki czemu ich późniejszy wzrost oraz sposób układania się są zbliżone do tego, jak zachowują się naturalne brwi.

Cały zabieg łącznie trwa ok. 5-6 godzin. Opuchlizna znika po 2-3 dniach. Oczywiście, na efekty trzeba poczekać pewien czas, a przez pierwsze miesiące konieczne jest modelowanie i przycinanie włosków, które rosną tak jak na głowie. Po tym czasie jednak nowe brwi układają się tak jak naturalne włoski.

Obecnie w Polsce tego typu zabieg wykonuje tylko jedna klinika w Katowicach.

Źródło: Guarana Public Relations

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here