foto: Subbotina Anna/shutterstock.com

Neonowe włosy, które świecą w ciemności? Tak! Wszystko to za sprawą Neon Glowing Hair – trendu w koloryzacji włosów, który zdobył serca (i głowy!) wielu kobiet na całym świecie!

Neonowe włosy królowały do tej pory na czerwonym dywanie (mnóstwo gwiazd zdecydowało się na taką fryzurę, m. in. Katy Perry) czy też w… bajkach. Obecnie taki sposób koloryzacji kosmyków stał się popularny w codziennym looku kobiet z całego świata!

Twórcą trendu jest znany hollywoodzki stylista fryzur Guy Tang. Tęczowe włosy świetnie wyglądają w dziennym świetle, jednak gdy zapada ciemność po prostu zachwycają! Jak uzyskać taki efekt? Niestety, Neon Glowing Hair to zabieg nieco osłabiający włosy. Po pierwsze, kosmyki muszą zostać rozjaśnione. Po drugie, pokrywa się je specjalną fluorescencyjną farbą w neonowym odcieniu, tworząc efekt tęczowych włosów. Oczywiście, ta technika koloryzacji włosów wymaga wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Neon Glowing Hair świetnie wpisuje się w klimat karnawału czy też szalonych wakacyjnych wyjazdów. Jeśli boisz się, jaki uzyskasz efekt końcowy, to możesz zdecydować się na zafarbowanie jedynie końcówek włosów lub też wykonanie pasemek. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z fluorescencyjnych farb i tonerów do włosów, które szybko się zmywają. Z kolei najbezpieczniejszym zabiegiem dla Twoich kosmyków będzie… zakup peruki i pokrycie pasm odpowiednim preparatem. Peruka będzie świecić w ciemności, a Ty po powrocie z imprezy po prostu schowasz ją do szafy. 🙂

mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ