Kiara Sky, Dip Powder

Lakier, który po kilku dniach ściera się na brzegach lub co gorsza, zaczyna odpryskiwać, to zmora wszystkich fanek nienagannego manicure’u. Oczywiście, rozwiązaniem są paznokcie żelowe lub akrylowe, ale nie wszystkie panie mają ochotę płacić za nie w profesjonalnych salonach lub boją się zniszczenia płytek paznokci podczas zdejmowania żeli czy akryli. W ostatnim czasie pojawiła się jednak nowa metoda wykonywania super-odpornego na uszkodzenia manicure’u. Dip Powder Nails to coś pomiędzy zwykłym malowaniem paznokci a tipsami, technika dające efekty trwalsze niż żel i chyba o wiele ładniejsze.

Nie jest to zupełnie nowy wynalazek — profesjonalne stylistki paznokci, jak i fascynatki manicure’u na pewno już się zetknęły z tym procesem. Ostatnio zaczyna on jednak zyskiwać na popularności i może okazać się jednym z ciekawszych trendów 2017 roku.

Żeby wykonać Dip Powder Nails niepotrzebna jest lampa UV, niezbędne są za to różnokolorowe proszki i odrobina cierpliwości, ponieważ manicure wymaga pokrycia paznokci kilkoma warstwami różnych preparatów. Na początek na płytkę należy nałożyć odtłuszczacz, który zwiększy przyczepność barwników, a następnie 3/4 długości paznokcia trzeba pokryć przezroczystą bazą. Kolejny krok to zanurzenie palca w primerze w formie pudru i ponowne pomalowanie płytki odtłuszczaczem. Później przychodzi kolej na zanurzenie paznokcia w proszku o wybranym przez nas kolorze — nadmiar proszku należy strzepnąć pędzelkiem, a później ponownie nałożyć bazę i raz jeszcze zanurzyć paznokieć w kolorowym proszku. Na koniec po raz ostatni trzeba pomalować płytkę preparatem bazowym.

Skomplikowane? Tylko pozornie. Na zamieszczonych w sieci filmikach cały proces wygląda na dość łatwy i na pewno interesujący. Paznokcie są gładkie, idealnie pokryte kolorem, a samo zanurzanie palców w kolorowych proszkach przynosi sporo zabawy. Największą zaletą jest jednak trwałość wykonanego w ten sposób manicure’u — w dobrej kondycji jest on bowiem w stanie przetrwać od 3 do 4 tygodni. Rewelacja, prawda? 😉 Zresztą, nawet celowe usunięcie koloru nie jest łatwe — profesjonalne manicurzystki radzą, aby użyć do tego celu frezarki, a resztki barwnika usunąć za pomocą zmywacza.

Nie ma jednak róży bez kolców… Technika Dip Powder Nails rzeczywiście gwarantuje fantastyczne efekty, ale metoda ta nie pozostaje bez wpływu na zdrowe paznokci. Z tego też powodu wiele renomowanych salonów kosmetycznych nie chce włączyć jej do swojej oferty. Kolorowe proszki mają akrylową formułę, która nie wpływa korzystnie na płytki i po dłuższym czasie stosowania może być dla nich niszcząca. Jednak z drugiej strony, Dip Powder Nails nie są bardziej szkodliwe niż manicure żelowy czy akrylowy — wszystkie te metody mogą być niekorzystne, jeśli wykonywane są nieumiejętnie, za pomocą tanich, niesprawdzonych preparatów. Tak więc nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby choć raz spróbować tej techniki stylizacji paznokci. Jeśli jesteś pewna swoich umiejętności, możesz wykonać ją sama. Jeśli jednak postanowisz zdać się na manicurzystkę, upewnij się jakich produktów użyje do zabiegu.

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here