foto: PhotoMediaGroup/shutterstock.com

Lubisz eksperymentować ze swoim wyglądem? Marzysz o tym, aby wypróbować co najmniej kilka kolorów farb w tym roku? A może zawsze chciałaś poczuć się jak bohaterka filmu science fiction? Już niedługo na półkach drogerii znajdziemy magiczny produkt o nazwie Fire. Jest to farba, która zmienia kolor pod wpływem temperatury.

Wygląda na to, że marzenia nastolatek o różnokolorowych włosach i oryginalnej fryzurze będą jeszcze łatwiejsze do zrealizowania. Lauren Bowker, brytyjska projektantka mody i założycielka wizjonerskiej firmy THEUNSEEN, zamknęła się w laboratorium i w ramach eksperymentu połączyła nutkę magii z dość pokaźną ilością nauki. Wynikiem jej działań jest produkt o nazwie Fire, czyli „ogień”.

Fire to farba do włosów, jednak dość niezwykła. Dzięki niej Twoje kosmyki będą zmieniać kolor pod wpływem temperatury. Co to oznacza? Przykładowo, Twoje włosy mają odcień czerni, jednak wystarczy, że wyjdziesz na zewnątrz w upalny dzień, a one przybiorą kolor czerwieni. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Włosy mogą zmieniać barwy m.in. z czarnej na żółtą lub też zaskoczyć… niebieskim odcieniem, który ukaże się pod wpływem działania np. wiatru! Nie będziemy wchodzić w szczegóły, bo nie jesteśmy naukowcami. Fakt jest taki, że jeśli temperatura skoczy w górę lub też w dół, to włosy przybierają inną barwę. To się nazywa wpływ środowiska na człowieka! 🙂

Co ważne, skład produktu został opracowany tak, aby nie działał on negatywnie na skórę głowy, a także same włosy. Obecnie Fire nie jest dostępna do użytku komercyjnego. Miała jednak już swój debiut w ramach tegorocznego London Fashion Week, podczas którego odtworzono kilka krótkich filmów na jej temat. Póki co zostaje nam podziwianie efektów pracy Lauren na profilu marki na Instagramie. Istnieją plany, aby produkt pojawił się na półkach sklepowych do końca 2017 roku, jednak nie wiadomo jeszcze, czy będzie to możliwe.

Fire to spełnienie dziecięcych marzeń Lauren Bowker. Jak sama mówi, inspirowała ją nauka oraz magia. Ten produkt to nie tylko ukłon w stronę osób lubiących eksperymentować ze swoim wyglądem, ale również dowód na to, ile nauka wnosi do naszego życia, a przede wszystkim chęć zainspirowania kobiet do tego typu działań i pracy jak Lauren. W końcu kto powiedział, że nauka to tylko domena mężczyzn!

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here