Słynny Instytut Pantone wyznaczył trendy kolorystyczne na 2017 rok. Jaki kolor będzie rządził w świecie mody, sztuki i designu przez najbliższe miesiące? Odpowiedź brzmi: Greenery!

Rok 2016 należał do dwóch barw: Serenity (błękitny) oraz Rose Quartz (kwarcowy róż). Tym razem czeka nas odmiana, bowiem na salony – i nie tylko – wkracza zieleń. Greenery to zieleń z dodatkiem żółci. Ten kolor kojarzy się nam przede wszystkim z wiosną, naturą i budzeniem się przyrody do życia. Mimo to Instytut Pantone jasno daje do zrozumienia, że nie tylko kwestie estetyczne były brane pod uwagę przy wyborze Koloru Roku 2017. Jak podkreśla Laurie Pressmani, wiceprezes Pantone, wybór akurat tego koloru ma związek z obecną sytuacją społeczno-polityczną na świecie. Zieleń ma symbolizować społeczne pragnienie zmian, nadzieję na lepszą przyszłość.

Do tej pory zieleń raczej nie dominowała w modzie. Manicure i makijaż z mocnym akcentem właśnie na Greenery znacznie ożywi dotychczasowe trendy, jednak trzeba przyznać, że kolor ten jest wymagający. Zielone cienie do powiek podkreślą wszelkie niedoskonałości skóry pod oczami, jak m.in. zasinienia czy drobne żyłki. Odpowiednia pielęgnacja twarzy i dobry korektor pod oczy to podstawa, jeśli chcesz wypróbować najnowszy trend. A może skusisz się na zielony tusz do rzęs i oczarujesz znajomych na imprezie? Dla osób, które nie lubią szaleć z makijażem, polecamy zielone lakiery do paznokci. Produkty w tych kolorach wprowadziło do swoich kolekcji już wiele marek, m.in. Golden Rose.

Greenery to Kolor Roku 2017, jednak Instytut Pantone wyróżnił łącznie aż 10 barw, które będą rządzić w wystroju wnętrz czy modzie w ciągu najbliższych miesięcy. Są to: Niagara, Lapis Blue, Pale Dogwood, Flame, Island Paradise, Pink Yarrow, wspominane wcześniej Greenery, Primrose Yellow,  Kale, Hazelnut. W naszej redakcji kilka osób już planuje kupić lakier do paznokci w kolorze Flame. Takie połączenie czerwieni i pomarańczu idealnie pasuje do randkowego look’u! Który z kolorów skradł Twoje serce?

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here