Masz już dość ciągłej walki z włosami, które puszą się, plączą i za nic nie dają się ułożyć? Nie masz cierpliwości do szczotek i grzebieni, które zamiast rozczesywać, wyrywają i niszczą Twoje włosy? Być może nadszedł kres Twoich zmartwień, a Bad Hair Day szczęśliwie odejdzie w zapomnienie. Znana z produktów do pielęgnacji włosów marka Kérastase, we współpracy z liderem badań nad zdrowiem Withings i dzięki pomocy L’Oréal’s Research and Innovation Technology Incubator, stworzyła pierwszą na świecie inteligentną szczotkę do włosów. Drogie Panie, oto Kérastase Hair Coach Powered by Withings!

Nazwanie szczotką tego nafaszerowanego nowoczesną technologią cuda, to duże uproszczenie. Owszem, z wyglądu nie różni się ono wiele od typowych akcesoriów do włosów, ale znacznie przekracza jego możliwości. Wszyscy dobrze wiemy, że niewłaściwe czesanie może zniszczyć i osłabić włosy, połamać je i rozdwoić ich końcówki — badania prowadzone przez L’Oreal oficjalnie to potwierdziły. Inteligentną szczotkę wyposażono więc w system sensorów, odczytujących informacje o stanie włosów i ich potrzebach oraz przekładających te dane na odpowiednią pielęgnację.

Szczotka posiada mikrofon rejestrujący dźwięk czesanych włosów, aby na tej podstawie ocenić, czy nie są one odwodnione, połamane lub poskręcane… inne czujniki mają za zadanie wykrywać, czy urządzenie pracuje na włosach suchych czy mokrych, by zapewnić jak najdokładniejsze odczyty ich kondycji. Oczywiście szczotka jest wodoodporna. Z kolei dzięki żyroskopowi i akcelerometrowi możliwe jest ustalenie ilości pociągnięć szczotką potrzebnych do rozczesania włosów oraz określenie, czy nie są one czesane ze zbyt dużą siłą.

Po zebraniu wszystkich danych, są one przesyłane przez Wi-Fi albo Bluetooth do aplikacji na smartfonie. Tam są zestawiane z takimi czynnikami jak promieniowanie UV, temperatura czy nasilenie wiatru. W efekcie przygotowywany jest raport o stanie włosów — określany jest stopień ich zdrowia, efektywność wykonanego szczotkowania, spersonalizowane zalecenia pielęgnacyjne oraz rekomendacje produktów marki Kérastase, które mogą poprawić kondycję włosów.

Twórcy szczotki zapewniają, że wyniesie ona codzienną pielęgnację włosów na zupełnie nowy poziom, pozwalając użytkowniczkom na wgląd w dane, do których do tej pory nie miały dostępu. Nowoczesna technologia raz jeszcze ma ulepszyć nasze nawyki i rytuały kosmetyczne.

Cena za tę przyjemność? 200$. Przeciętne szczotki kosztują około kilkunastu złotych. Czy więc warto zdecydować się na zakup wynalazku Kérastase? Czy pielęgnacja włosów bez tego inteligentnego urządzenia naprawdę będzie dużo gorsza? Sądzicie, że Hair Coach naprawdę może poprawić kondycję włosów, czy jest to tylko kolejny sprytny gadżet obliczony na odchudzenie naszych portfeli? Te z Was, które zainteresowała inteligentna szczotka będą musiały jeszcze na nią poczekać — do sprzedaży trafi bowiem dopiero w połowie roku, a dostępna będzie w wybranych salonach Kérastase oraz na stronie internetowej marki.

Źródło: loreal.com

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here