O szkodliwym działaniu smogu na naszą skórę wie chyba każda z nas, zwłaszcza jeśli mieszkamy w większym mieście. Czy można bronić się przy użyciu kosmetyku? Firma Eco Plant stworzyła pierwszy tego typu, innowacyjny krem antysmogowy, który ma nie tylko chronić przed zanieczyszczeniami z powietrza, ale także regenerować już powstałe skutki działania smogu.

Krem antysmogowy Smog Guard firmy Eco Plant (do kupienia w sieci, 55 zł/ 50 ml) to innowacyjny produkt o podwójnym działaniu: za dnia chroni przed smogiem, a nocą regeneruje jego niekorzystne skutki dla naszej skóry. Według producenta krem działa do 30 godzin po aplikacji (!).

Krem zawiera oryginalny kompleks botaniczny, który składa się z immunomodulatorów – glikozydów piwonii oraz bajkaliny, ekstraktu z wiech konopi, oleju makowego, oleju cedrowego, estrów oleju lnianego oraz kwasu ortokrzemowego. Takie połączenie składników aktywnych tworzy unikalną, jedyną w swoim rodzaju kompozycję.

Jak to działa? W ciągu dnia krem tworzy na skórze aktywną barierę ochronną – nie odcina dopływu tlenu do skóry, ale pobudza jej naturalne mechanizmy obronne w walce ze szkodliwymi substancjami z powietrza. Produkt nadaje się jako baza pod makijaż, działa antyrodnikowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

W nocy zaś krem intensywnie regeneruje naszą skórę:przenika do jej głębszych warstw, neutralizuje toksyny, ogranicza stany zapalne, reguluje krążenie i oddychanie skórne.

Produkt jest przy tym całkowicie bezpieczny dla skóry: nie zawiera substancji syntetycznych i sztucznych dodatków zapachowych. Nadaje się dla alergików, osób starszych i dzieci.1

To bezpieczny i skuteczny produkt ochronny, czy może raczej sprytny zabieg marketingowy? Koniecznie podziel się opinią w komentarzu!

Z wykształcenia filolog, uwielbia pisać o tym co ją interesuje. Zabiegana, stale robiąca kilka rzeczy jednocześnie i bałagan, gdziekolwiek się pojawia. Na co dzień pasjonatka nowinek beauty. Lubi testować nowości, zwłaszcza te do makijażu. Ekspertka od szminek, w torebce zawsze ma ich przynajmniej kilka.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here