foto: AlikeYou/shutterstock.com

Perfekcyjny makijaż z Instagrama vs. zwykły makijaż na co dzień? Znana vlogerka nagrała film, w którym pokazuje różnice między wyglądem kobiet na zdjęciach, które publikują w mediach społecznościowych, a ich codziennym lookiem.

Media społecznościowe, a w szczególności Instagram, to miejsca, w których można nie tylko pooglądać efekty pracy modelek i stylistów z całego świata, ale również zaczerpnąć sporo inspiracji. Najnowsze trendy z pokazów mody, sztuczki makijażowe, nowe techniki zdobienia paznokci czy też koloryzacji włosów. Ogrom informacji może niektórych przytłoczyć, jednak są kobiety, które każdego dnia sprawdzają co nowego słychać „w sieci”.

Niestety, wiele osób myśli, że perfekcyjny wygląd modelek, blogerek i celebrytek towarzyszy im na co dzień. W tej grupie są nie tylko niektórzy mężczyźni, którzy później nie potrafią ukryć zdziwienia, kiedy spotykają swoją wymarzoną kobietę w realu, ale przede wszystkim młode dziewczyny i kobiety, dla których zdjęcia modelek z perfekcyjnym makijażem stanowią powód do kompleksów. Pora z tym skończyć!

Znana vlogerka Amanda Ensing opublikowała na swoim kanale na Youtubie film, w którym przedstawia różnice między makijażem zwyczajnym a tym stworzonym na potrzeby mediów społecznościowych, zwłaszcza Instagrama. I co? Widać, jak ciężką pracę muszą wykonać te wszystkie dziewczyny, nawet najpiękniejsze, aby tak wyglądać.

Vlogerka pomalowała połowę twarzy w stylu #InstaBaddie – królują tu zatem sztuczne rzęsy, mocno podkreślone oczy i brwi, a także optycznie powiększone usta. Dużą rolę odgrywa też konturowanie twarzy. Ilość kosmetyków i nakładanych ich warstw może przerazić. Taki makijaż wymaga nie tylko czasu, ale i sporych umiejętności! Z kolei druga połowa twarzy została pomalowana w stylu zwyczajnego, dziennego makijażu. Kilka kosmetyków, parę minut i gotowe! Naturalny look, który delikatnie podkreśla naszą urodę i pasuje do pracy, szkoły i wiele innych okazji. Zobacz sama efekty pracy vlogerki. Musisz przyznać, że różnica jest ogromna!

Nie ma się co oszukiwać, look w stylu Instagrama nigdy nie idzie w parze z naturalnością, jednak dopiero takie zestawienie pokazało nam, jak duża jest różnica między tymi dwoma makijażami! Ten filmik powinny zobaczyć wszystkie młode dziewczyny, które mają kompleksy na punkcie swojej urody. Zresztą, nagranie ukazuje również różnice między wyglądem vlogerki w Insta Baddie, a jej całkowicie naturalnym lookiem, bez ani grama makijażu. I co? Właśnie takie kobiety każdego dnia przemierzają polskie i światowe ulice.

Odpowiedni makijaż może cudownie podkreślić naszą urodę, jednak na co dzień króluje naturalność!

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here