foto : Brian Chase/shutterstock.com

Jeśli myślisz, że widziałaś już najpiękniejsze lub najdziwniejsze makijaże, to jesteś w błędzie. 31-letnia Mimi Choi to prawdziwa mistrzyni w makijażu artystycznym. Jej prace to dzieła sztuki!


Mimi Choi pochodzi z Vancouver w Kanadzie. Od 3 lat zajmuje się makijażem, jednak wcześniej pracowała jako przedszkolanka. Musimy przyznać, że ta zmiana wyszła jej na dobre. Jej profil na Instagramie śledzi już ponad 144 tys. osób, a jej prace to niesamowite iluzje optyczne. Jak sama twierdzi, jest dla siebie największym krytykiem oraz…konkurencją. Każda jej kolejna praca musi być lepsza od poprzedniej. Gdy spojrzałyśmy na zdjęcia, które umieszcza na Instagramie, to od razu uznałyśmy, że to robota Photoshopa. Tak jednak nie jest.

https://www.instagram.com/p/BRtI1SajuwX/

Ta kobieta ma ogromny talent i jest niezwykle kreatywna. Inspiracje do swoich prac czerpie z otoczenia, fotografii, własnych emocji. Spirale na twarzy, które wręcz hipnotyzują? Przerażające pająki, schodząca skóra, a może kilka par oczu? Dla Mimi to pestka!

https://www.instagram.com/p/BPe-cpAjICH/

Do wykonania tego typu makijaży artystka w większości przypadków używa zwykłych kosmetyków. Ile czasu potrzebuje, aby stworzyć takie surrealistyczne looki? Czasami jest to nawet 5 lub więcej godzin! Mimi wykonuje makijaże nie tylko na twarzy, ale również na przykład na dłoni czy nodze.

https://www.instagram.com/p/BP6VDpulAZ4/

Tak naprawdę trudno nam wybrać jej najlepsze prace. Profil Mimi na Instagramie potrafi przyprawić o niezły zawrót głowy! A jak Tobie podobają się tego typu makijaże? A może sama czasami próbujesz dla zabawy stworzyć coś niezwykłego, aby zaskoczyć znajomych np. podczas imprezy karnawałowej? Jeśli tak, to pochwal się swoimi pracami!

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here