Negative space to trend, który do tej pory był zarezerwowany dla paznokci oraz ust. Teraz przyszła pora na… oczy! Jedno jest pewne – taki makijaż zagwarantuje Ci nieziemski wygląd podczas imprez.

Karnawał to czas szaleństw na parkiecie, ale również eksperymentów w makijażu czy manicurze. Trend negative space polega na pozostawieniu niepomalowanego fragmentu np. płytki paznokcia czy też ust. Taka pusta przestrzeń daje niesamowity kontrast i świetnie podkreśla kolor użytych kosmetyków! Internet od wielu tygodni jest zalewany zdjęciami kobiet, które z chęcią wypróbowały ten trend. Jak widać, paznokcie i usta to za mało, bowiem negative space króluje już także na powiekach!

Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę podczas imprezy, to ten makijaż jest stworzony właśnie dla Ciebie! Jak go wykonać? Wystarczy zostawić fragment powieki niepomalowany, a na resztę nałożyć cienie. Internautki (jak i wizażyści) zazwyczaj pozostawiają „puste” załamanie powieki, jednak tak naprawdę możliwości jest wiele i wszystko zależy od Ciebie. Jeśli boisz się, że nie będziesz umiała malować oka tak, aby pozostawić kontrastujący pusty obszar, to użyj taśmy klejącej. Wytnij wzór, który Ci odpowiada (mogą to być wzory geometryczne, fale, linie itp.) i przyklej do powieki. Pomaluj oczy, a następnie delikatnie zerwij taśmę z powiek. Gotowe!

mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ