Premiera aktorskiej wersji “Pięknej i Bestii” już niedługo trafi do kin przynosząc nam niepowtarzalny powrót do dzieciństwa, ale doświadczanie disneyowskiej magii nie musi skończyć się na sali kinowej. Firmy kosmetyczne słusznie zorientowały się, że popularność baśni i dla nich stanowi okazję do zysku. Tak więc wraz z nową odsłoną historii Belli i księcia Adama do sprzedaży trafi seria lakierów do paznokci, nawiązująca do kultowej opowieści.

Linia “Beauty and the Beast” będzie zawierać siedem odcieni emalii, każdy opatrzony oczywiście stosowną, romantyczną i poetycką nazwą zaczerpniętą z bajki. Be Our Guest ma kolor pastelowego różu, The Last Petal to czerwień, Days in the Sun jest jasnożółty, Gaston And On And On to błękit, Plumette With Excitement — bladoróżowy, a Potts of Tea — alabastrowy. Podczas tworzenia barw lakierów twórcy rzecz jasna również inspirowali się disneyowską bajką — za podstawę posłużył chociażby kolor ikonicznej sukni Belli czy tak ważne dla opowieści czerwone róże.

Z całej kolekcji najciekawsza wydaje się jednak emalia o nazwie Enchanted Patina. Jest to właściwie top coat, którego zadaniem jest zmienić kolor lakieru bazowego w taki sposób, aby wyglądał on na bardziej “antyczny”. W praktyce oznacza to uzyskanie odcienia jaśniejszego, bardziej pastelowego i nieco perłowego. Dzięki swojemu złocistemu kolorowi, Patina może też występować solo — z drugiej strony, można ją również wykorzystywać do malowania wzorków na powierzchni lakieru. Niebanalny top coat został zresztą stworzony jako nawiązanie do barokowych dekoracji, których pełen jest pałac Bestii.

Lakiery zostały przygotowane przez siostrzane marki Morgan Taylor Professional Nail Lacquer i Gelish Gel Polish. Występują pod dwoma postaciami — jako klasyczne emalie do paznokci i jako lakiery przeznaczone do manicure’u żelowego. Seria trafi do sprzedaży w lutym tego roku i będzie dostępna na stronach internetowych obu firm. Za zwykłą wersję trzeba będzie zapłacić 9$, a za wersję żelową — 13$.

Czy i Was kusi, by dzięki tym kosmetykom choć na chwilę poczuć się jak bohaterka słynnej baśni? 😉

mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ