Podkład w sprayu? To nowy hit w sieci, ale czy się sprawdza?

Po lakierach do paznokci w sprayu przychodzi pora również na.. podkłady! Czy to już ten moment, w którym warto wyrzucić z kosmetyczki wszystkie pędzle, czy może jednak warto jeszcze się wstrzymać? Wygoda czy zbędny wymysł? Podkłady w sprayu są coraz popularniejsze na zachodzie. Czy przyjmą się również u nas?


Jednymi z pierwszych tego typu produktów były (wciąż trudno dostępne w Polsce) produkty z Diora. Na Youtube już jakiś czas temu testowały go vlogerki:

W ostatnich miesiącach coraz więcej światowych firm kosmetycznych zdecydowało się wypuścić na rynek podkład w tej nowej, oryginalnej formule. Podkład w sprayu rodzi jednak bardzo wiele kontrowersji: czy równomiernie się rozprowadza? Czy dobrze kryje? Czy rzeczywiście wystarczy tylko pospreyować skórę, czy też wymaga rozprowadzenia gąbką lub pędzlem, jak każdy inny podkład?

W sprzedaży w Polsce można już dostać produkt o nazwie Era Spray Evolution. Jego producent zapewnia, iż “”kosmetyk doskonale nadaje do sesji, tv, ale przede wszystkim do codziennego użytku, by skóra była nieskazitelnie piękna. Krycie w zależności od potrzeb, od lekkiego do mocnego”.”

Zobacz, jak kosmetyk wypadł w teście na żywo:

https://www.youtube.com/watch?v=BCQU8owWvn4

Podkłąd jest do kupienia online na stronie bloomstore.pl, a jego cena wynosi 120 zł. To dość sporo, jeśli miałybyśmy wypróbować ten kosmetyk “w ciemno”. Tym bardziej, że do wyboru jest aż 8 odcieni (od bardzo jasnego porcelanowego, aż po niemalże czekoladowy). Jeśli chodzi o kolorystykę, to przy każdym kolorze dostajemy dokładny opis tonacji w jakich kolor się mieści oraz… nazwiska gwiazd, które używają danego odcienia. Np. kolor najjaśniejszy (o nazwie “Y1”) używa Cate Blanchett, Michelle Williams, Evan Rachel Wood, a jego odcień opisywany jest jako “blady, waniliowy, żółty koloryt pigmentu podskórnego (tzw. undertone)”. To cenna wskazówka. Ale czy wystarczająca?

Jesteśmy nastawione sceptycznie, bo przecież niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z podkładem w płynie, sprayu, musie czy jakiejkolwiek innej formule – i tak musimy rozprowadzić go na twarzy gąbką czy pędzlem. Różnica, w jakiej formie podkład przenosimy na skórę jest tak naprawdę mało istotna dla rezultatu końcowego. Po użyciu sprayu twarz wygląda tak samo, jak przy każdym innym podkładzie płynnym – czy warto więc przepłacać?

Na instagramie podkład testują już rodzime gwiazdy, między innymi Natalia Siwiec:

Autor: Kasia

Z wykształcenia filolog, uwielbia pisać o tym co ją interesuje. Zabiegana, stale robiąca kilka rzeczy jednocześnie i bałagan, gdziekolwiek się pojawia. Na co dzień pasjonatka nowinek beauty. Lubi testować nowości, zwłaszcza te do makijażu. Ekspertka od szminek, w torebce zawsze ma ich przynajmniej kilka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *