Świat gąbek do makijażu nie przestaje nas zaskakiwać. Po kultowym Beautyblenderze, gąbce silikonowej w kształcie łzy czy gąbce pokrytej brokatem, świat ujrzał Stiletto Beauty Sponge — gąbkę o formie przywodzącej na myśl obcas damskiego buta.

Lansująca produkt firma Morphe tak naprawdę zmodyfikowała po prostu Beautyblendera — zamiast jajka mamy tu do czynienia z bardziej skomplikowanym kształtem. Wykonana z jednego kawałka tworzywa gąbka składa się ze spłaszczonej podstawy i lekko zaokrąglonych boków, które stopniowo zwężają się, tworząc zaostrzony wierzchołek, przypominający nieco obcas-szpilkę.

Ogniście czerwona, starannie wyrzeźbiona gąbka wygląda oczywiście bardzo ładnie, ale to nie jej jedyna zaleta. Standardowo, podstawa i boki służą do szybkiego oraz wydajnego nakładania na twarz kosmetyków, takich jak puder czy brązer, i blendowania ich. Szpic można natomiast wykorzystać do nakładania produktów na niewielkie obszary skóry oraz do wykonywania drobnych poprawek makijażu. Znakomicie sprawdzi się on na przykład w momencie, gdy chcemy skorygować kształt kresek na powiekach czy konturu ust.

Oczywiście, Stiletto Sponge ma też taką zaletę Beautyblendera, jak łatwość w utrzymywaniu jej w czystości. Gąbka nie wchłania kosmetyków, a to co pozostało na jej powierzchni bez problemu można usunąć piorąc ją w letniej wodzie z delikatnym mydłem. Zwilżona, gąbka nieco się powiększy i stanie bardziej elastyczna.

Trzeba przyznać, że korzystna jest także cena nowej gąbki do makijażu. Mimo wszystkich swoich zalet i w pełni zasłużonej sławy, Beautyblender jest dość drogi — tymczasem Stiletto Sponge można zakupić za naprawdę niewygórowaną cenę. Na stronie producenta kosztuje ona bowiem jedynie 7 dolarów.

Pozostaje więc czekać, aż nowy typ makijażowej gąbki zagości w polskich drogeriach. Myślicie, że Stiletto Beauty Sponge pobije popularność klasycznego Beautyblendera czy innych nowo powstałych gąbek do makijażu?

Chciałybyście wypróbować gadżet od firmy Morphe?

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here