Świat gąbek do makijażu nie przestaje nas zaskakiwać. Po kultowym Beautyblenderze, gąbce silikonowej w kształcie łzy czy gąbce pokrytej brokatem, świat ujrzał Stiletto Beauty Sponge — gąbkę o formie przywodzącej na myśl obcas damskiego buta.

Lansująca produkt firma Morphe tak naprawdę zmodyfikowała po prostu Beautyblendera — zamiast jajka mamy tu do czynienia z bardziej skomplikowanym kształtem. Wykonana z jednego kawałka tworzywa gąbka składa się ze spłaszczonej podstawy i lekko zaokrąglonych boków, które stopniowo zwężają się, tworząc zaostrzony wierzchołek, przypominający nieco obcas-szpilkę.

Ogniście czerwona, starannie wyrzeźbiona gąbka wygląda oczywiście bardzo ładnie, ale to nie jej jedyna zaleta. Standardowo, podstawa i boki służą do szybkiego oraz wydajnego nakładania na twarz kosmetyków, takich jak puder czy brązer, i blendowania ich. Szpic można natomiast wykorzystać do nakładania produktów na niewielkie obszary skóry oraz do wykonywania drobnych poprawek makijażu. Znakomicie sprawdzi się on na przykład w momencie, gdy chcemy skorygować kształt kresek na powiekach czy konturu ust.

Oczywiście, Stiletto Sponge ma też taką zaletę Beautyblendera, jak łatwość w utrzymywaniu jej w czystości. Gąbka nie wchłania kosmetyków, a to co pozostało na jej powierzchni bez problemu można usunąć piorąc ją w letniej wodzie z delikatnym mydłem. Zwilżona, gąbka nieco się powiększy i stanie bardziej elastyczna.

Trzeba przyznać, że korzystna jest także cena nowej gąbki do makijażu. Mimo wszystkich swoich zalet i w pełni zasłużonej sławy, Beautyblender jest dość drogi — tymczasem Stiletto Sponge można zakupić za naprawdę niewygórowaną cenę. Na stronie producenta kosztuje ona bowiem jedynie 7 dolarów.

Pozostaje więc czekać, aż nowy typ makijażowej gąbki zagości w polskich drogeriach. Myślicie, że Stiletto Beauty Sponge pobije popularność klasycznego Beautyblendera czy innych nowo powstałych gąbek do makijażu?

Chciałybyście wypróbować gadżet od firmy Morphe?

mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ