foto: Betsy Farrell/www.marieclaire.com

Znudził Ci się tradycyjny manicure? A co powiesz na wire nails trend, czyli technikę zdobienia paznokci przy pomocy… drutu?

Co pewien czas na Instagramie pojawiają się zdjęcia reklamujące nowy trend w zdobieniu paznokci. Tak też było w przypadku wire nails trend. Jego autorką jest stylistka paznokci Eun Kyung Park, właścicielka salonu Unistella w Korei. Musimy przyznać, że wire nails to trend dosyć oryginalny, jednak ma już swoje grono fanek.

Na czym polega druciany manicure? Płytki paznokci są pokrywane przezroczystym lakierem, a następnie nakładany jest na nie klej, do którego przymocowuje się druciane konstrukcje. Królują wzory geometryczne, serduszka czy też litery, jednak z pomocą drucików można także stworzyć np. ramę dla paznokci czy też zakryć nimi jedynie skórki. Całość jest odpowiednio zabezpieczana, aby drut nie ściemniał i nie uległ odkształceniu. Taki manicure jest z jednej strony minimalistyczny, z drugiej natomiast… nieco zaskakujący i z pewnością nie pasuje do każdej sytuacji.

W ciągu zaledwie kilku dni trend zdążył przeżyć lekką metamorfozę, ponieważ niektóre kobiety postanowiły ozdobić złotym lub srebrnym drucikiem kolorowy manicure, co według nas jest nieco lepszym rozwiązaniem.

Wire nails trend raczej nie zagości w salonach kosmetycznych na długi czas, jednak z pewnością jest to technika zdobienia paznokci, która sprawi, że każda kobieta zwróci na siebie uwagę. Jest to moda dla odważnych osób, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem. Póki co my czekamy na nowy trend, nieco mniej oryginalny. 🙂 A Ty zdecydowałabyś się na taki manicure z drucikiem w roli głównej?

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here