foto: AlenKadr/shutterstock.com

Słyszałaś już o hair dusting? O tej metodzie strzyżenia włosów od pewnego czasu jest naprawdę głośno! Sprawcą zamieszania jest Sal Salcedo – znany w mediach społecznościowych stylista fryzur.

Od kilku miesięcy zapuszczasz włosy i na samą myśl o tym, że musisz udać się do salonu fryzjerskiego i je skrócić chociaż o 2 centymetry dostajesz gęsiej skórki? Nie jesteś jedyna. Wiele dziewczyn marzy o długich włosach, jednak żaden kosmetyk nie uchroni nas przed rozdwojonymi końcówkami. Piękna fryzura to przede wszystkim zdrowe i mocne włosy, a bez regularnych wizyt u fryzjera kosmyki będą w kiepskiej kondycji. Kiedy jednak przychodzi moment ścięcia końcówek, każdy centymetr włosów jest na wagę złota. Jak przekonać fryzjera, aby podczas strzyżenia zachował taką samą długość włosów?

Okazuje się, że istnieje pewna metoda, dzięki której możemy pozbyć się zniszczonych końcówek, jednak bez straty w ogólnej długości fryzury. Kilka dni temu Sal Salcedo opublikował na swoim Instagramie krótki filmik z pokazem nietypowego strzyżenia włosów, który został okrzyknięty mianem hair dusting. Na czym polega to „odkurzanie włosów”? Zobacz nagranie Salcedo:

Fryzjer pozbywa się zniszczonych końcówek na różnej długości włosów, przycinając starannie pasmo po paśmie. Dzięki temu wszystkie „sterczące” kosmyki znikają, a fryzura nie dość, że nie traci na swej długości, to jeszcze jest odświeżona i wygładzona!

Oczywiście, taka metoda wymaga wizyty u dobrego specjalisty. Warto też zauważyć, że taki rodzaj strzyżenia włosów jest bardzo pracochłonny, więc i wizyta się nieco przedłuży, i zapewne będzie kosztować znacznie więcej. Mimo wszystko jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich włosomaniaczek, którym bardzo zależy na zachowaniu obecnej długości włosów. Jeśli jednak Twoje włosy są naprawdę zniszczone, to konieczne jest ich podcięcie.

Zapuszczasz włosy i szukasz sposobu na pozbycie się rozdwojonych końcówek? Zdecydowałabyś się na takie strzyżenie?

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here