Na sam dźwięk słowa „lifting” masz dreszcze? Gwarantujemy, że zanim skończysz czytać ten artykuł, zmienisz swoje nastawienie i z chęcią umówisz się na zabieg. Spokojnie, nie wysyłamy Cię do chirurga plastycznego. Proponujemy coś znacznie lepszego i naturalnego!

Jesteś posiadaczką długich i prostych rzęs? A może każdego dnia zaciekle walczysz z niezdyscyplinowanymi włoskami? Masz dosyć zalotki, a trwała na rzęsy Cię przeraża? Dołącz do grona posiadaczek pięknej oprawy oczu i to bez konieczności wykonywania zabiegów typu przedłużanie rzęs metodą 1:1.

W ofercie wielu salonów kosmetycznych można znaleźć zabieg o nazwie Lifting rzęs. Metoda ta jest przeznaczona dla praktycznie każdej kobiety, która chce nadać spojrzeniu wyrazistości, ale jednocześnie jest fanką naturalnego wyglądu.

Lifting rzęs, nazywany również laminowaniem, to zabieg, który unosi włosy u nasady i delikatnie je podkręca, zagęstsza oraz wydłuża. Oczy stają się optycznie większe, a spojrzenie wyrazistsze. Co więcej, włoski pięknie błyszczą i są odpowiednio odżywione. Koniec z niezdyscyplinowanymi i prostymi jak drut rzęsami!

Na czym polega lifting rzęs?

Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie podrażnia oczu oraz nie obciąża włosków. Zacznijmy jednak od podstaw. Za kształt rzęs odpowiedzialne są związki cysteinowe. Używane podczas zabiegu preparaty umożliwiają przemieszczanie związków cysteinowych, dzięki czemu można nadać rzęsom nowy kształt. Co ważne, klientka może wybrać stopień podkręcenia włosków.

Podczas zabiegu powieki klientki zabezpieczane są silikonowymi podkładkami, do których przyklejane są rzęsy (spokojnie, włoski na tym nie cierpią). Kolejnym krokiem jest nałożenie na rzęsy substancji odpowiedzialnej za zmianę ułożenia związków cysteinowych, co pozwala zmienić kształt rzęs. Proces ten jest utrwalany, a rzęsy są jeszcze dodatkowo nawilżane.

Lifting rzęs to prosty sposób na zalotne spojrzenie! Następnego dnia po laminowaniu można użyć maskary, co dodatkowo podkreśli efekty zabiegu. Jak długo możemy cieszyć się z podkręconych rzęs? Maksymalnie 8 tygodni, jednak zazwyczaj efekty utrzymują się 5-6 tygodni. I jeszcze jedna ważna sprawa. Lifting rzęs nie wyklucza stosowania klasycznych zabiegów przedłużania rzęs. Metoda ta stanowi doskonałą bazę do tego typu czynności. Bez obaw – doklejane włoski dostosują się do kształtu Twoich efektownie podkręconych rzęs.

Na koniec podajemy jeszcze cenę zabiegu. W zależności od miasta lifting rzęs kosztuje od ok. 120 do nawet 250 zł. Niestety, istnieją również przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu u klientki. Są to przede wszystkim choroby oczu, uczulenie na substancje używane podczas liftingu, jak i ogólnie zła kondycja rzęs (wyjątkowo słabe, wypadające).

Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here