foto: fotorince/shutterstock.com

Ten trend może wzbudzać nieco wątpliwości: nie mamy pewności, czy usta są celowo niedbale umalowane, czy też jest to konkretna “koncepcja artystyczna”? Perfekcyjna konturówka od Kylie Jenner może schować się na dnie kosmetyczki! Nadchodzi trend na usta, które wyglądają jak po namiętnym pocałunku!

Rozmyte usta to trend, który właściwie nie wymaga tutoriali – ich wykonanie jest arcyproste i intuicyjne. Po prostu nałóż na usta niewielką ilość ulubionej pomadki i miękko rozetrzyj ich kontury, tak by pomadka wystawała poza linię warg. Hmmm… coś jest nie tak? Masz wrażenie, że jesteś brudna, a nie umalowana? Nam również ten trend średnio się sprawdził, ale być może to kwestia wykonania i naszych makijażowych przyzwyczajeń.

Prawda jest taka, że Blured Lips (bo taką nazwę zyskał ten trend) wymaga jednak co nieco dopracowania. Nie chodzi tu o to, aby “byle jak” rozmazać szminkę, ale o to, by perfekcyjnie zmiękczyć jej kontury. A do tego prócz pomadki przyda się odrobina korektora lub podkładu.

Jak to zrobić? Korektor nałóż wzdłuż zewnętrznej linii ust (po prostu obrysuj nim kontur). Środek ust pomaluj ulubioną szminką (sprawdzi się matowa), a następnie rozetrzyj ją palcem na boki warg. W ten sposób uzyskasz efekt rozmytych ust. Najintensywniejszy kolor szminki utrzyma się pośrodku, im bliżej konturu warg, tym kolor powinien być bledszy.

Zobacz, jak robią to Youtuberki:

Z wykształcenia filolog, uwielbia pisać o tym co ją interesuje. Zabiegana, stale robiąca kilka rzeczy jednocześnie i bałagan, gdziekolwiek się pojawia. Na co dzień pasjonatka nowinek beauty. Lubi testować nowości, zwłaszcza te do makijażu. Ekspertka od szminek, w torebce zawsze ma ich przynajmniej kilka.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here