Potteromaniaczki wszystkich krajów — właśnie nadszedł koniec mugolskiego make-upu! Oto bowiem magia przemysłu kosmetycznego połączyła siły z magią Harry’ego Pottera, a świat fandomu oficjalnie spotkał się ze światem makijażu. Nowo powstała firma Storybook Cosmetics prezentuje Wizard Brush Set — unikalne pędzelki do nakładania kosmetyków, inspirowane różdżkami z serii książek i filmów o młodym czarodzieju. Choć nie wiadomo, czy w produkcję pędzelków zaangażowany był pan Ollivander, z pewnością Hermiona, Ginny czy Fleur chciałyby mieć je w swoich kosmetyczkach.

Pewnego razu były sobie trzy siostry…

…Erin, Mandy i Missy Maynard. Pochodzące z Nebraski dziewczyny przez całe życie były nieuleczalnymi fangirls, po uszy zanurzonymi w fantastyce, filmach i serialach. Ich miłość do popkultury była tak wielka, że w końcu postanowiły stworzyć markę, która oferowałaby kosmetyki inspirowane ikonicznymi seriami. Ponieważ kosmetykę od magii dzieli niewiele, pomysł ten wydaje się być strzałem w dziesiątkę — tym bardziej, że stereotypowo za geeków uważa się głównie chłopców i to do nich kierowana jest większość gadżetów.

Ponieważ Storybook Cosmetics istnieje od bardzo niedawna, różdżki do makijażu są na razie jedynym urzeczywistnionym projektem sióstr — jak same to określają, rozdziałem pierwszym w działalności marki. Oferta zawiera 5 pędzelków — każdy o odmiennym kształcie i grubości, każdy wyposażony w trzonek nawiązujący do innej różdżki z filmów o Harrym Potterze. Choć z powodu restrykcyjnego prawa autorskiego siostry nie mogą posługiwać się żadnymi tytułami czy nazwami pochodzącymi z potterowskiego uniwersum, nietrudno sprawdzić, które artefakty stanowiły inspirację. Na ten moment powstały pędzelki nawiązujące do różdżek Harry’ego, Rona, Hermiony, Voldemorta, oraz do Czarnej Różdżki profesora Dumbledore’a.

Choć pomysł początkowo może wydawać się niepoważny, trzeba przyznać, że pędzelki wyglądają bardzo stylowo i intrygująco. Trzonki zostały wykonane ze srebrzystego metalu, włosie jest zaś syntetyczne — można więc być pewnym, że przy produkcji Wizard Brush Set nie ucierpiało żadne zwierzę, ani magiczne, ani zwyczajne. Choć olśniewające pędzelki już stają się przedmiotem pożądania wielu dziewczyn, które w dzieciństwie czekały na list z Hogwartu, ich zdobycie nie jest takie łatwe. Właśnie zakończona została przedsprzedaż, w ramach której można było zdobyć jeden ze 100 zestawów zawierających pędzelki opakowane w aksamitny, elegancki woreczek. Cena? 55$. Zainteresowanie ofertą było tak wielkie, że siostry zastanawiają się, czy nie uruchomić drugiej tury przedsprzedaży — gdyby tak się stało, około 20 grudnia pędzelki będą ponownie dostępne na internetowej stronie firmy.

HUGE UPDATE COMING SOON! We are considering a „Pre Order” due to the massive demand. Stay tuned!!!!

Film zamieszczony przez użytkownika Mandy, Missy & Erin (@storybookcosmetics)

Ciąg dalszy nastąpi

Różdżki to najbardziej charakterystyczny element barwnego świata stworzonego przez J. K. Rowling, ale tylko jeden z wielu. Na wykorzystanie czeka całe morze artefaktów, wypełniających 7 książek i 8 filmów o przygodach Harry’ego. Nie wspominając o innych kultowych uniwersach, z których siostry garściami mogą czerpać inspirację. Już wkrótce ma się pojawić paleta cieni do powiek “Witchcraft & Wizardry”, nawiązujących do barw poszczególnych domów Hogwartu. W fazie koncepcyjnej są kolejne pędzelko-różdżki, szminki w opakowaniach inspirowanych smoczymi jajami z Gry o Tron, tworzą się plany błyszczyków o kolorach symbolizujących ulubione filmowe gatunki sióstr, a także zestaw cieni w opakowaniu odwołującym się do filmu „Wredne Dziewczyny”.

Na razie trudno wyrokować jaka będzie jakość produktów oferowanych przez Storybook Cosmetics. Dobrym znakiem jest to, że siostry są wielbicielkami kosmetyków, o czym świadczą pokoje wypełnione arsenałem produktów do makijażu, prezentowane na instagramowych zdjęciach. Erin, Mandy i Missy zapewniają, że choć pędzelki są przeznaczone do masowej produkcji, będą cechować się dobrym wykonaniem — solidnymi oprawkami i odpowiednim włosiem. Obiecująco wyglądają zaprezentowane na nagraniach próbki cieni do powiek — wydają się posiadać interesujące odcienie i bardzo dobrą pigmentację. Można mieć zatem nadzieję, że oprócz ciekawego designu, oferta sióstr będzie cechować się także wysokimi standardami pod czysto kosmetycznym względem. I oby tak było. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne rozdziały tej bajkowej historii.

Źródło: storybookcosmetics.com

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here