O tym, że koty przejęły władzę nad Internetem wiadomo już od dawna, ale wygląda na to, że wkrótce podbiją też… branżę perfumiarską. The Demeter Fragrance Library przygotowało właśnie unikalne perfumy, odtwarzające zapach ciepłego i puszystego futerka kota. Wedle samych twórców, zapach jest tak przyjemny, że aż mruczy!

Firma, która ufundowała tak nietypowy zapach, to istniejące od 1996 roku nowojorskie przedsiębiorstwo zajmujące się nie tyle tworzeniem perfum, ile utrwalaniem konkretnych zapachów natury i całego otaczającego świata. W ich repertuarze nie znajdziecie więc klasycznych, subtelnych kompozycji kwiatowych czy owocowych — The Demeter Fragrance Library trudni się odtwarzaniem o wiele bardziej zaskakujących zapachów. Nazwa marki pochodzi od greckiej bogini rolnictwa i przyrody, a pierwszymi stworzonymi pod tym szyldem perfumami, były wonie ziemi, trawy i pomidora. Nie są to bynajmniej najdziwniejsze aromaty w repertuarze Fragrance Library — obok całkiem zwyczajnych zapachów takich, jak kokos lub kwiat wiśni, znajdziemy tu cuda w rodzaju aromatu pizzy, mydła, siodła do jazdy konnej, śniegu, czy… pierwszego pocałunku.

Kitten Fur, bo tak brzmi oficjalna nazwa nowego dzieła marki, jest efektem 15 lat eksperymentów. Zdaniem twórców, finalny efekt ma stanowić “zapachową istotę ciepłego, przyjemnego i przyprawiającego o mruczenie miejsca tuż za kocim karkiem.” Oprócz zamkniętego we flakonie aromatu, do sprzedaży trafiła cała seria powiązanych kosmetyków: woda kolońska, balsam do ciała, żel pod prysznic, olejek do ciała czy odświeżacz powietrza.

Jak deklaruje The Demeter Fragrance Library, ich celem jest oferowanie klientom zapachów przywołujących miłe wspomnienia, odnoszących się bezpośrednio do ulubionych potraw, miejsc czy wydarzeń. Wszystkie perfumy posiadają jedną nutę, są linearne, a więc w trakcie noszenia nie rozwijają kolejnych tonów — pachną dokładnie w jeden konkretny sposób. Jeśli więc jesteś prawdziwą miłośniczką kotów, ale z jakiś powodów nie możesz go mieć, teraz możesz przynajmniej zdobyć namiastkę kociego futerka 😉

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here