Róż do policzków w kształcie płatków róży, a może róż imitujący medalion? Kosmetyki Les Merveilleuses Ladurée urzekają swoimi niezwykłymi opakowaniami, które stanowią prawdziwe dzieła sztuki!

Pewnie większość z nas kojarzy słynną paryską cukiernię Ladurée, która zachwyca podniebienia klientów małymi ciasteczkami zwanymi makaronikami. Firma ta istnieje na rynku już od 1862 roku, jednak jej działalność nie sprowadza się tylko do tworzenia smakołyków.

W 2012 roku na rynku pojawiła się seria kosmetyków Les Merveilleuses Ladurée. Jest to wynik współpracy Ladurée z japońską marką Albion. To właśnie na rynku japońskim miał miejsce debiut produktów, które trudno nazwać po prostu kosmetykami.

Les Merveilleuses Ladurée to m.in. pomadki, cienie, kredki, eyelinery, pudry, podkłady, róże, a także produkty do pielęgnacji ciała oraz akcesoria do makijażu. Każdy kosmetyk, każda rzecz posiada niezwykłe opakowanie, zaprojektowane z ogromną dbałością o detale. Piękne i bardzo eleganckie. Mamy tutaj do czynienia z produktami, dzięki którym można się poczuć niczym mieszkająca w Wersalu monarchini podczas porannej toalety.

Jednym z najpiękniejszych kosmetyków jest róż do policzków w kształcie płatków róży, jednak duże wrażenie robią również róże do policzków imitujące medaliony. Tutaj nawet lusterka i podstawki na pędzle mają w sobie ducha Francji. 🙂

Trzeba przyznać, że kosmetyki te są nie tylko piękne, ale również niedostępne. Jeśli chcemy je zobaczyć na żywo, to w Europie są tylko 3 miejsca, w których możemy to zrobić, a jest to Sephora w Paryżu (Sephora Madeleine, Sephora Haussmann oraz Sephora Champs Elysees). Warto jednak wspomnieć o sklepach firmowych w Azji, które robią ogromne wrażenie. Mowa tutaj nie tylko o pastelowych kolorach wnętrz, ale i o samych ich wyposażeniu. Kosmetyki są prezentowane m.in. na ladach przypominających karoce. Ceny? Wspomniany róż w kształcie płatków róży kosztuje jedynie… 39 euro.

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here