Avon stworzył gamę lakierów Gel Finish, których zadaniem jest stworzenie na pazurkach manicure’u mającego imitować żelowe paznokcie. Z tym, że lakieru używamy oczywiście bez lampy UV. Spory wybór przepięknych kolorów i obietnica modnego rezultatu sprawiają, że warto przetestować ten produkt. W dodatku ma on działać jako dwa (a nawet trzy) w jednym, czyli lakier i top coat (a także baza). Jak spełnił swoje zadania?

Trzeba przyznać, że w buteleczkach lakiery wyglądają przepięknie: kolory są nasycone i głębokie, wydają się też dobrze napigmentowane. Niestety, po nałożeniu na paznokcie nie jest już tak kolorowo. Lakiery ciemne z tej serii kryją wprawdzie dość dobrze, ale i tak wymagane są przynajmniej dwie warstwy, aby uzyskać ładny efekt. Jasne lakiery (my testowaliśmy żółty odcień Limoncello) nie kryją prawie wcale. Są bardzo rozwodnione, podczas malowania pojawiają się prześwity. Konieczne jest położenie przynajmniej dwóch warstw, a i to nie gwarantuje pożądanego efektu. Lakier jest niestety dosyć rzadki, a pędzelek szeroki (mogłoby to być zaletą, gdyby formuła lakieru była inna).

Lakier stosunkowo długo schnie, zwłaszcza jeśli położymy dwie warstwy. Nawet do kilkunastu minut paznokcie są jeszcze “mokre” na tyle, że mogą pojawić się odciski. Niestety, efekt po wyschnięciu trudno nazwać żelowym. Owszem, paznokcie ładnie się prezentują. Lakier ma wysoki połysk i pięknie odbija światło. Nie mamy jednak optycznego wrażenia żelu, paznokcie pozostają “płaskie”. W zależności od tego, ile pracujemy dłońmi, manicure utrzymuje się 3-5 dni, czyli podobnie jak większość typowych lakierów.

Przez swą wodnistą formułę lakier jest stosunkowo mało wydajny, choć ma też dość dużą buteleczkę. Niestety, nie nadaje się do zbyt długiego przechowywania. Po pewnym czasie (wcale nie aż tak długim) lakier rozwarstwia się w buteleczce. Można go użyć po dokładnym wymieszaniu, ale jego trwałość może wzbudzać wątpliwości.

Generalnie jest to kosmetyk dość dobry w swoim przedziale cenowym, jednak pod warunkiem, że szukamy raczej zwykłego, połyskującego produktu niż czegoś z ekstra efektem. Ładne kolory i dobra cena jak za dużą buteleczkę. zaskakujących rezultatów. Można również w tym przedziale cenowym znaleźć produkty o większej trwałości.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: Lakiery do paznokci
Marka: Avon
Rodzaj: z efektem żelu
Właściwości: intensywny kolor, formuła nadająca efekt żelowy, trwałość, mocny połysk
Pojemność: 12 ml
Opakowanie: standardowe, buteleczka
Liczba odcieni: ok. 20 (stale pojawiają się nowe)
Cena: ok. 13 zł
Dla kogo? Dla niezbyt wymagających. Dla fanek lakierów z intensywnym połyskiem. Dla cierpliwych.

 

OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here