Krem Eveline jest przeznaczony do depilacji wrażliwych partii ciała, które łatwo ulegają podrażnieniom podczas golenia maszynką. Producent oferuje krem, który usunie włoski w kilka minut, a do tego nie podrażni delikatnej skóry.

Opakowanie produktu jest typowe, czyli tubka z kremem oraz szpatułka do usuwania włosów. Pojemność – 125 ml. Warto pamiętać, aby przed użyciem produktu po raz pierwszy wykonać próbę alergiczną na niewielkiej powierzchni skóry – możemy uniknąć niepotrzebnych podrażnień lub uczulenia.

Produkt nakłada się na ok. 5 minut, jednak w przypadku depilacji bikini trzeba go potrzymać trochę dłużej – 10 minut powinno starczyć. Nie polecam stosowania cienkiej warstwy kremu w celu zaoszczędzenia, bo po prostu nie usuniemy wszystkich włosków i zabieg trzeba będzie powtarzać.

Jeśli chodzi o samą depilację, to krem bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem włosów z pach oraz rąk. Wystarczy odczekać 5 minut i usunąć produkt ze skóry. W przypadku bikini, jak zostało wspomniane, konieczne jest trzymanie go nieco dłużej na skórze, a i grubsza warstwa kremu też nie zaszkodzi. Produkt może być stosowany do depilacji nóg.

Krem nie uczula, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Dołączona do opakowania szpatułka dobrze usuwa produkt wraz z włosami, jednak jest za ostra i pozostawia na skórze czerwone ślady. Lepiej usunąć krem szorstką stroną gąbki. Nie ma też żadnego problemu ze zmyciem kremu – wystarczy ciepła woda i wspomniana już gąbka.

Efekt po zastosowaniu kremu Eveline? Gładka skóra bez podrażnień. A na dodatek dobrze nawilżona. Krem jest odpowiedni dla skóry wrażliwej i nie uczula. Oczywiście, mogą zdarzyć się również wyjątki, dlatego też tak ważne jest zrobienie próby alergicznej. W końcu każda z nas ma inną skórę i inaczej reaguje na dane kosmetyki.

Dużym plusem kremu jest również jego cena – zaledwie 7-8 zł. Jest on dostępny w każdej drogerii, jednak jeszcze nie zauważyłam, żeby był kiedykolwiek na promocji. Minusem jest oczywiście zapach kremu – mocny, drażniący. Można także mieć zastrzeżenia co do jego wydajności – jeśli używamy go tylko do np. depilacji pach to starczy na długo, jednak jeśli dodamy do tego bikini i nogi, wtedy wykorzystamy za jednym razem całe prawie opakowanie.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: depilacja ciała
Marka: Eveline
Rodzaj: krem do depilacji
Właściwości: opóźniające odrost włosów
Pojemność: 125 ml
Opakowanie: plastikowa tubka, szpatułka
Cena: 10,00 zł
Dla kogo? Dla osób z wrażliwą skórą.

 

OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here