Matowy błyszczyk? To określenie brzmi dość zagadkowo. O ile nie potraktujemy go jako chwyt marketingowy lub zabawną wpadkę językową, możemy się zastanawiać, jaki właściwie efekt daje ten produkt? Określenie “hybrydowy” wskazuje, że mamy tu do czynienia z połączeniem efektów. O co chodzi w praktyce? W opisie producenta czytamy, iż “Mattique możesz stosować na dwa sposoby, jako kremowy błyszczyk o bardzo dobrym kryciu i satynowym wykończeniu lub bezpośrednio po aplikacji odbić usta od chusteczki, dzięki czemu jego lekka formuła zostaje utrwalona na ustach, tworząc efekt „drugiej skóry”. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze intensywniejszy i trwalszy efekt, możesz nałożyć druga warstwę i ponownie odbić, rezultat będzie jeszcze lepszy!”. Jak to działa? Postanowiłyśmy przekonać się na własnych ustach…

Mattique to nie tyle błyszczyk, co po prostu matowa pomadka w płynie. Na to przynajmniej wskazuje jej konsystencja i pigmentacja. Formuła jest aksamitnie pudrowa i nie ma raczej nic wspólnego z klasycznymi, “lepkimi” błyszczykami (no, może poza typowym opakowaniem). Matowa pomadka należy do produktów typu mokrego, tzn. nie zasycha całkowicie na ustach, nie tworzy trwałej, suchej warstwy (takiej jak np. płynne pomadki z Golden Rose). W zależności od tego, czy wolimy efekt bardziej mokry, czy też bardziej matowy, zawsze możemy odcisnąć nadmiar produktu na papierowej chusteczce. Jest to trik stary jak świat i producent nie odkrył w tym temacie Ameryki. To chyba jeszcze za mało, aby nazwać kosmetyk “hybrydowym”. Przecież podobnie możemy postąpić z każdym błyszczykiem i szminką świata.

Jeśli zaś chodzi o ten produkt z Hean, niewątpliwą zaletą jest mocne krycie, intensywne, nasycone kolory, które świetnie wyglądają zarówno w opakowaniach jak i na ustach, a także aksamitno-pudrowe wykończenie. Pomadka ma przyjemny zapach i smak, jest także bardzo wydajna. Jest to jednak produkt przeciętny w swojej kategorii, również o bardzo przeciętnej trwałości. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zaletą może być zawartość masłą morelowego, które nadaje przyjemny aromat i zapobiega przesuszaniu. Jeżeli nie mamy szczególnie wygórowanych wymagań, kosmetyk warto kupić. Jakość produktu jest adekwatna do jego ceny.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż ust
Marka: Hean
Rodzaj: błyszczyk do ust z efektem matowym/ półmatowym
Właściwości: wyrazisty kolor, intensywna pigmentacja, mocne krycie, średnia trwałość
Pojemność: 8 ml
Opakowanie: klasyczne, błyszczyk z aplikatorem
Liczba odcieni: 8
Cena: 16,49 zł
Dla kogo? Dla każdej kobiety, która ceni intensywny kolor i matowy efekt.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here