Fluid Correctin Max to propozycja dla kobiet, które szukają dobrze kryjącego podkładu. Produkt jest dostępny w trzech odcieniach: 01 (jasny), 02 (naturalny) oraz 03 (jasny beż). Kosmetyk jest zamknięty w tubce o pojemności 30 ml.

Jak widać, fluid nie ma zbyt bogatej gamy kolorystycznej, jednak najjaśniejszy z odcieni powinien przypaść do gustu nawet posiadaczkom bardzo jasnej karnacji. Dużym plusem podkładu jest to, że posiada ochronę SPF 30. Jest to produkt hipoalergiczny i może być stosowany również przez osoby z wrażliwą cerą. Podkład jest dostępny w tubce, którą stawia się na zakrętce. Nie ma problemu z wyciśnięciem odpowiedniej ilości kosmetyku na dłoń.

Trzeba przyznać, że fluid dobrze kryje, a efekt ten można dowolnie stopniować podczas nakładania podkładu. Jeśli mocne krycie, to i konsystencja kosmetyku nie powinna być dla nas niespodzianką. Correctin Max jest dosyć gęsty. Trudno go rozprowadzić przy pomocy pędzla, ponieważ zostają smugi. Pozostaje zatem aplikacja palcami, jednak i tutaj mało wprawione osoby mogą mieć problem z dokładnym rozprowadzeniem podkładu, który dosyć szybko zastyga. Warto natomiast dodać, że fluid nie ciemnieje na skórze.

Correctin Max wyrównuje koloryt cery i nadaje matowe wykończenie. Jak można wyczytać w opisie produktu, podkład jest trwały, a makijaż nie wymaga poprawek nawet przez 16 godzin. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Oczywiście, wszystko zależy od rodzaju cery, jednak średnio po 5-6 godzinach od nałożenia podkładu skóra zaczyna się świecić. Problemem jest również to, że dotknięcie twarzy rękoma wiąże się wtedy ze ścieraniem się fluidu.

Wadą kosmetyku jest również fakt, iż mimo zawartego kompleksu nawilżająco-odżywczego, po dłuższym stosowaniu wysusza od nieco skórę i podkreśla suche skórki. Mimo to, fluid zapewnia dobre krycie, które przypadnie do gustu wszystkim posiadaczkom cery naczynkowej oraz trądzikowej. Podkład można również zmieszać z nieco lżejszym fluidem, przez co jego krycie się zmniejszy, ale za to zadbamy o właściwe nawilżenie skóry.

Podsumowując, Correctin Max zapewnia dobre krycie, jednak nie jest tak trwały, jak gwarantuje to producent. Fluid można kupić m.in. w aptekach, a jego koszt wynosi niewiele ponad 30 zł. Zazwyczaj nie ma również problemu z otrzymaniem próbki podkładu w aptece, dzięki czemu można dobrać odpowiedni odcień kosmetyku i sprawdzić jego krycie i trwałość.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: podkłady
Marka: Iwostin
Rodzaj: fluid
Właściwości: kryjące, odżywcze, nawilżające
Pojemność: 30 ml
Opakowanie: tubka
Cera: naczynkowa, trądzikowa, wrażliwa
Dla kogo? Dla kobiet, które szukają mocno kryjącego podkładu, który nadaje matowe wykończenie

 

OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here