W ostatnim czasie w drogeriach pojawiła się cała masa różnego rodzaju paletek do konturowania. Swoistą zaletą tych kosmetyków jest fakt, że mieszczą one w sobie różnego typu produkty (rozświetlacze, róże, bronzery, korektory), których nie musimy już kupować osobno. Wszystko, co jest nam potrzebne do konturowania, dostajemy teraz w jednym zestawie.

Paletka marki Lovely jest na tym tle dosyć bogata, bo zawiera aż 5 produktów: rozświetlacz-korektor, dwa odcienie bronzera (jasny i ciemny), lekko połyskujący róż i korektor w kolorze bananowym. Wszystkie te specyfiki mają postać lekkiego kremu i są zamknięte w zgrabnym, poręcznym opakowaniu.

Produkty nakładają się dosyć dobrze, ale raczej palcami, niż pędzlem. Ich powierzchnia jest bowiem dosyć malutka i pędzlem po prostu trudno do nich dotrzeć. Produkty rozcierają się i blendują średnio dobrze. Pod tym względem najlepiej sprawdza się róż i jaśniejszy korektor. Bronzery (zwłaszcza ten ciemniejszy) mogą pozostawiać plamy. Podczas blendowania gąbką (typu beauty blender) produkty niestety w dużej mierze wsiąkały w gąbkę, a w mniejszym stopniu pozostawały na skórze. Ogólnie produkty są dość dobrze napigmentowane, ale niestety nie zawsze idealnie wtapiają się w naszą cerę, czasem po prostu nadmiernie się ścierają.

Kosmetyk jest też średnio wydajny, tym bardziej, jeśli nakładamy go za pomocą pędzelka czy gąbki. Kwestią zastanawiającą jest też bananowy korektor – nie jest do końca jasne, jak go używać i z pewnością nie będzie pasował do każdego rodzaju cery (tak samo zresztą, jak ciemniejszy z bronzerów). Dużym ułatwieniem jest natomiast dosyć szczegółowa, obrazkowa instrukcja dotycząca nakładania produktów. Instrukcja jest podzielona na 6 typów twarzy i dowiemy się z niej krok po kroku, jak konturować. Opakowanie produktu jest dosyć poręczne i estetyczne. Paletka jest zgrabna, nie zajmuje dużo miejsca, a ma w sobie wszystko, co potrzebne, aby wykonać konturowanie. Polecamy zwłaszcza dziewczynom, które lubią eksperymenty z tego typu makijażem. Nie jest to produkt profesjonalny ani też bardzo trwały, ale poręczny. Kosmetyków zawartych w paletce można też używać osobno. Cena jest dosyć atrakcyjna, warto wypróbować.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż twarzy
Marka: Lovely
Rodzaj: paletka do konturowania
Właściwości: konturuje, modeluje kształt twarzy, rozświetla, brązuje, podkreśla naturalne rysy twarzy, ociepla cerę, maskuje niedoskonałości
Pojemność: 7 g
Opakowanie: standardowe, plastikowe
Cena: 18,99 zł
Dla kogo? Dla każdej dziewczyny i kobiety lubiącej makijażowe eksperymenty i zabawy z konturowaniem. Dla niezbyt wymagających.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here