Marka Lovely do kwestii korygowania niedoskonałości postanowiła podejść kompleksowo i stworzyła paletę 4 korektorów — każdy przeznaczony do maskowania innego rodzaju problemów skórnych. Zapakowane w przezroczyste pudełeczko z aplikatorem, mają stanowić makijażowy zestaw ratunkowy.

Na pierwszy rzut oka korektory prezentują się zachęcająco. Każdy z nich ma inny, pastelowy odcień. Ten o zielonkawym kolorze został stworzony w celu ukrywania pękniętych naczynek, tworzących na skórze nieestetyczne zaczerwienienia. Fioletowy korektor ma służyć kamuflowaniu szarych i żółtawych przebarwień, przez które cera zyskuje zmęczony, niezdrowy wygląd. Jasnobeżowy należy nakładać na wypryski, zaś kosmetyk w kolorze ciemnego beżu — na zaskórniki. W osobnej przegródce znajduje się mały aplikator — ma on postać dwóch gąbeczek osadzonych po obu stronach plastikowego patyczka.

Cele, które mają osiągnąć korektory są ambitne — mają ukrywać różne rodzaje niedoskonałości, korespondując ze sobą i jednocześnie wtapiając się w podkład. Ich kremowa konsystencja ma zapewnić wygodną, szybką aplikację, a kosmetyk powinien utrzymywać się na skórze przez wiele godzin.

Korektory spełniają swoje obietnice połowicznie. Ich konsystencja jest bardzo gęsta, zwarta, kosmetyk trudno wydobyć z opakowania za pomocą dołączonego aplikatora, który nie pomaga też w rozprowadzeniu produktu na skórze. Lepiej sprawdza się nakładanie korektorów palcami, choć oczywiście jeśli korzystamy z więcej niż jednego odcienia, będziemy musiały kilka razy umyć dłonie. Najlepiej sprawdza się korektor o barwie jasnobeżowej — dość dobrze maskuje niedoskonałości i nieźle wtapia się w podkład. Jednak po kilku godzinach zaczyna się nieco ścierać odsłaniając wypryski. W miarę skuteczny jest kosmetyk o kolorze niebieskim — jeśli nasza cera ma żółtawe tony, które chciałybyśmy ukryć, ten korektor będzie w stanie zmniejszyć ich widoczność.

Najgorzej spisuje się korektor zielony i ciemnobeżowy. Ten pierwszy ma bardzo niski stopień krycia i z całą pewnością nie poradzi sobie z wyraźnymi naczynka. Z kolei odcień ostatniego kosmetyku jest po prostu zbyt ciemny — w połączeniu ze zwartą konsystencją utrudniającą rozsmarowywanie, efektem jego aplikacji są nieestetyczne plamy.

Wobec niewielkiej ceny kosmetyku, nie należy spodziewać się spektakularnych efektów. Korektory mogą sprawdzić się w przypadku bardzo delikatnych niedoskonałości, które chcemy szybko zatuszować, jednak konieczne będą częste poprawki i dużo cierpliwości podczas aplikacji.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: korektory
Marka: Lovely
Rodzaj: do twarzy
Właściwości: kryjące
Pojemność: 8 ml
Opakowanie: kompakt
Liczba odcieni: 4
Cena: 12,00 zł
Dla kogo? Dla osób zmagających się z problemem widocznych niedoskonałości: wyprysków, popękanych naczynek i przebarwień.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here