Pro-Contour Palette od marki Hean to, według opisu producenta, zestaw trzech kremowych, miękkich, doskonale miksujących się podkładów konturujących, które należy nakładać gąbeczką do makijażu, pędzlem lub nawet palcami! Produkt pozwala osiągnąć modny efekt perfekcyjnie wykonturowanej twarzy w trzech krokach.

Wielkim ułatwieniem w stosowaniu tego produktu jest obrazkowa instrukcja, w przejrzysty sposób nadrukowana na opakowaniu. Ułatwi ona zadanie laikom i tym z Was, które nie mają zbyt wprawnej ręki w wykonywaniu tego typu makijażu. Instrukcja podzielona została na 3 kroki, którym odpowiadają trzy produkty. Najjaśniejszy, rozjaśniający kolor stosujemy na grzbiet nosa, środek czoła, pod oczy, na brodę oraz łuk kupidyna. Średni kolor ma za zadanie podkreślić kości policzkowe. Stosujemy go również na skrzydełka nosa oraz skronie. Najciemniejszy, konturujący stosujemy poniżej kości policzkowych. Warto wiedzieć, że na swojej stronie internetowej marka zamieszcza także dokładny filmik instruktażowy, który ułatwia użytkowanie produktu. Efekt oczywiście można stopniować: w zależności od ilości warstw nałożonego produktu uzyskamy subtelny, codzienny rezultat lub mocny “wyrysowany” kontur, który sprawdzi się np. na sesjach fotograficznych. Marka rekomenduje paletkę jako produkt profesjonalny, polecany również do stosowania w makijażu scenicznym.

Minusem jest fakt, że paletka występuje tylko w jednej wersji kolorystycznej – odcienie (zwłaszcza bronzery) są dosyć ciemne i mogą nie pasować do niektórych typów karnacji. Bronzery są dość dobrze napigmentowane i rzeczywiście sprawdzą się do modelowania. Nie można tego jednak powiedzieć o produkcie rozświetlającym. Również jest on stosunkowo ciemny i trudno wykazać, jakoby rzeczywiście rozświetlał. Bardziej nadaje się jako zwykły fluid lub korektor. Wszystkie produkty są matowe i nie zawierają drobinek.

To paleta dosyć wymagająca. Przede wszystkim kosmetyki są dosyć gęste i stosunkowo “suche”, nie jest to mięciutki krem, który idealnie się rozprowadza. Ta paleta wymaga, aby nauczyć się nią pracować, dobrać odpowiednie pędzle do nakładania itp. Niestety, kosmetyki dosyć ciężko się blendują i stapiają ze skórą. A przy nieodpowiednim zblendowaniu uzyskujemy nieestetyczne plamy na skórze. Bywa, że przy rozcieraniu kosmetyk niemal całkowicie “znika” z twarzy i musimy nakładać go ponownie. Mimo, iż instrukcja jest bardzo pomocna, paleta należy generalnie do dosyć trudnych w obsłudze. Z tego względu nie polecamy jej laikom, ale osobom, które mają już pewne doświadczenie w konturowaniu. Produkt jest dość wydajny, profesjonalny, ma estetyczne i trwałe opakowanie oraz satysfakcjonującą cenę.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż twarzy
Marka: Hean
Rodzaj: paletka do konturowania w kremie
Właściwości: konturuje, profiluje i modeluje naturalne rysy twarzy, brązuje, rozświetla, podkreśla kości policzkowe, optycznie wyszczupla twarz
Pojemność: 15 ml
Opakowanie: standardowe, z instrukcją
Liczba odcieni: 1
Cena: ok. 25 zł
Dla kogo? Dla wprawionych w sztuce konturowania. Również do makijażu scenicznego, jako produkt profesjonalny.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here