Wiele podkładów ma tendencję do wysuszania skóry, co zwłaszcza zimą staje się problematyczną kwestią. Aby temu zaradzić, L’Oreal przygotował fluid, który łączy w sobie właściwości silnie kryjące z efektem nawilżenia cery. Za utrzymanie nawodnienia skóry ma być odpowiedzialny kwas hialuronowy, a wykonany za pomocą podkładu makijaż ma wytrwać w nienaruszonym stanie do 24 godzin.

Konsystencja podkładu budzi pozytywne wrażenie, choć jest ona dosyć gęsta. Nałożony na skórę podkład szybko zastyga, wobec czego przy aplikacji potrzebny jest pośpiech. Problem stanowi paleta kolorystyczna przygotowana przez producenta — niestety choć na próbach kolory wydają się jasne, wyciśnięty na skórę fluid ujawnia swoje żółtawe tony. W związku z tym, osoby o jasnej karnacji mogą mieć problem z dopasowaniem odcienia podkładu. Jakby tego było mało, po pewnym czasie od nałożenia na twarz, kosmetyk ciemnieje, zyskując pomarańczowy odcień.

Oferowane przez kosmetyk krycie faktycznie jest intensywne. Do tego stopnia, że pracując z tym fluidem łatwo przesadzić i uzyskać efekt maski. Trzeba go więc nakładać cienką warstwą, w miarę potrzeb stopniowo budując krycie. Najlepiej sprawdza się rozsmarowywanie kosmetyku palcami — pod wpływem ich ciepła łatwiej stapia się z cerą. Podkład dobrze radzi sobie z maskowaniem zaczerwienień, drobnych niedoskonałości i rozszerzonych porów. Ma jednak tendencję do wchodzenia w zmarszczki, podkreślania suchych skórek i załamań skóry.

Niestety, fluid nie należy do najlżejszych. Zdecydowanie da się wyczuć jego obecność na twarzy. Jeśli chodzi o trwałość, obiecane przez producenta 24 godziny to oczywista przesada, podkład bez poprawek utrzymuje się około 5 godzin. Po tym czasie zaczyna się dość silnie błyszczeć w strefie T. Zdarza mu się też rolować i ścierać pod wpływem kontaktu z ubraniem. Nawilżenie nie jest szczególnie zauważalne, choć trzeba przyznać, że fluid nie wysusza skóry. Wydajność kosmetyku jest średnia, a gdy w butelce znajduje się już niewiele produktu, pojawiają się trudności z jego wydobyciem.

Podkład L’Oreala trudno uznać za produkt w stu procentach udany. Trudno oprzeć się wrażeniu, że za tę cenę można spodziewać się kosmetyku lepszej jakości. Trudności w rozprowadzaniu, ryzyko efektu maski i oksydowanie to wady, na które trudno przymykać oczy.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: podkłady
Marka: L’Oreal Paris
Rodzaj: fluid
Właściwości: kryjące, nawilżające
Pojemność: 30 ml
Opakowanie: szklana butelka z pompką
Liczba odcieni: 7
Cena: 59,99 zł
Dla kogo? Dla osób z dość ciemną karnacją. Dla cierpliwych i wprawionych w sztuce makijażu.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakownie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here