Płynny podkład Rimmel Lasting Finish Nude 25HR posiada wyjątkowo lekką konsystencję, dzięki czemu łatwo się rozprowadza. Pozwala skórze oddychać, na twarzy jest niewyczuwalny i elastyczny, nie tworzy efektu maski. Należy do podkładów średnio kryjących, maskuje drobne niedoskonałości i ujednolica koloryt cery. Posiada właściwości nawilżające, nie przesusza skóry. Nie jest też tłusty, sprawdzi się więc przy cerze mieszanej i ze skłonnością do przetłuszczania.

Tytułowe 25 godzin to oczywiście gruba przesada. Ale też mało która z nas potrzebuje, by jej makijaż utrzymywał się aż tak długo. Możliwości tego kosmetyku ograniczają się raczej do kilku, niż kilkunastu godzin (ale zależy to oczywiście od indywidualnych właściwości skóry, czynników atmosferycznych itp.). Po tym czasie wymagane są poprawki, albo podkład należy utrwalić pudrem. Fakt, że podkład jest bardzo lekki, zachęca do używania go także w upalne dni. Z drugiej strony – w bardzo wysokiej temperaturze podkład nie utrzymuje odpowiedniego krycia wystarczająco długo. Możemy liczyć, że twarz nie będzie się błyszczeć przez około 5-6 godzin. Nie zapycha porów, nie ciemnieje w ciągu dnia, nie tworzy plam i przebarwień. Dość dobrze wyrównuje koloryt cery, nadaje jej zdrowy wygląd.

Podkład jest rzadki, ma raczej lejącą się konsystencję. Najłatwiej rozprowadzić go grubym pędzlem, gdyż z palców spływa, a w gąbki nadmiernie wsiąka. Przy takiej formule kosmetyku opakowanie w tubce nie jest najlepszym rozwiązaniem, przy braku ostrożności podkład dość łatwo może się rozlać.

Spośród sześciu odcieni łatwo znaleźć właściwy dla siebie. Znajdzie się też coś dla pań o jasnej i bardzo jasnej cerze: odcień Light Porcelain tworzy delikatny, porcelanowy efekt, a twarz nie wydaje się przy tym niezdrowa czy trupio blada.

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości (i niedociągnięcia), standardowa cena produktu może wydawać się nieco za wysoka. Ogólnie jest to produkt dobry, o ile nie mamy zbyt wygórowanych wymagań czy bardzo tłustej cery. W Rosmannach i innych drogeriach sieciowych możemy jednak często upolować ten podkład na promocji, już za około 18-20 zł. I tyle z pewnością jest wart.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: podkłady
Marka: Rimmel
Rodzaj: w płynie
Właściwości: przedłużona trwałość, matowanie, nawilżanie, średnie krycie
Pojemność: 30 ml
Opakowanie: tubka
Liczba odcieni: 6
Cena: ok. 30 zł
Dla kogo? Dla każdej kobiety. Dla lubiących lekki, naturalny makijaż. Idealny dla młodych dziewcząt. Dla każdego typu cery.

 

Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here