Śpieszysz się na ważne spotkanie, ale nie czujesz się świeżo? Masz problem z błyszczącą się cerą? W takich przypadkach warto sięgnąć po bibułki matujące. To sprawdzony sposób na szybkie poprawki makijażu w ciągu dnia. Bibułki ściągają nadmiar sebum i potu z twarzy, likwidując efekt świecenia. Jak radzi sobie z tym zadaniem produkt marki Marion?

Producent oferuje nam papierowe opakowanie przypominające kopertkę. W środku znajdziemy 100 bibułek w fioletowym kolorze. Trzeba przyznać, że opakowanie jest bardzo eleganckie i poręczne, dzięki czemu zmieści się w każdej torebce. Minusem jest jego kiepska trwałość, ponieważ papier łatwo może się zniszczyć, tym samym narażając produkt na wady.

W środku opakowania znajduje się punkt klejący zabezpieczony papierem, który należy usunąć. Dzięki temu podczas każdego następnego otwierania opakowania bibułki przyklejają się delikatnie do punktu klejącego, a my możemy je łatwo wyciągnąć. Wszystko jest idealne, póki wspomniany punkt klejący… nie odklei się od opakowania. W takim przypadku zazwyczaj wyciągnięcie bibułki wiąże się z tym, że jednocześnie trzymamy w dłoni nawet 5-10 sztuk bibułek.

Jeśli chodzi o same bibułki, to są one trwałe i nie rozrywają się. Do zmatowanie całej twarzy trzeba użyć kilku sztuk, zazwyczaj 2-3. Bibułki delikatnie dociskamy do twarzy, dzięki czemu unikniemy ścierania się makijażu, chociaż trzeba przyznać, że niewielkie jego ilości są widoczne na bibułkach. Produkt dobrze usuwa połysk i ściąga nadmiar sebum. Efekt nie utrzymuje się jednak zbyt długo, ok. 1, czasami 2 godzin, u niektórych nieco dłużej (wszystko zależy od typu cery). Jeśli dodatkowo użyjemy pudru, to wzmocnimy efekt zmatowienia i przedłużymy trwałość makijażu.

Bibułki matujące zapewnią nam szybkie poprawki makijażu w ciągu dnia. Produkt Marion dobrze sobie radzi z likwidowaniem problemu błyszczenia się cery, jednak efekt zmatowienia nie jest zbyt długotrwały. W przypadku osób z cerą tłustą, trzeba używać bibułek kilka razy w ciągu dnia. Z kolei posiadaczki cery normalnej, które nie mają problemów z nadmiernym błyszczeniem się i zazwyczaj wystarczą im 1-2 poprawki makijażu w ciągu dnia, powinny być zadowolone z wyboru.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż
Marka: Marion
Rodzaj: bibułki matujące
Właściwości: likwidacja nadmiaru sebum, matowienie
Pojemność: 100 sztuk
Opakowanie: papierowa kopertka
Cena: ok. 10 zł
Dla kogo? Dla kobiet, którym zależy na szybkiej poprawie makijażu w ciągu dnia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here