Puder mozaikowy to kosmetyk najnowszej generacji opracowany specjalnie po to, by jak najlepiej maskować niedoskonałości i przebarwienia po nich. Harmonijne połączenie różnych kolorów zamiast jednolitego odcienia, ma za zadanie niwelować nierówności cery, ciemniejsze tony, pęknięte naczynka i inne elementy mogące zaszkodzić nieskazitelnemu wyglądowi skóry twarzy.

W serii Insta Glow marka Miss Sporty przygotowała trzy wersje kolorystyczne pudru, dopasowane do różnych odcieni karnacji i problemów, z jakimi się borykają. Choć ich odcienie mogą wydawać się trochę karkołomne — przykładowo w jednym z wariantów otrzymujemy miks odcienia białego z błękitnym, beżowym i brązowym — to ogólna zasada, którą kierowali się twórcy pudrów wydaje się przynosić spodziewane efekty. Jeśli dobrze dobierzemy produkt do swojego odcienia cery, rzeczywiście całkiem dobrze wtapia się on w koloryt, współgra z podkładem i w efekcie przyczynia się do maskowania  niedoskonałości.

Pudry mają przyjemną konsystencję, dość zwartą, ale nieutrudniającą aplikacji. Bez problemu można je nałożyć na twarz przy użyciu pędzla, choć jednak trzeba uważać aby nabrać równomiernie wszystkie odcienie i nie przesadzić z ilością nakładanego kosmetyku. W przeciwnym razie łatwo uzyskać efekt maski.

Puder dość dobrze utrwala makijaż, matuje w udany sposób, choć efekt ten nie utrzymuje się bardzo długo, w ciągu aktywnego dnia z pewnością będą wymagane poprawki. Ogólną trwałość kosmetyku można określić jako średnią — nie ściera się pod wpływem lekkiego dotyku, nie migruje i nie wchodzi w zmarszczki, ale nie jest też w stanie długotrwale zabezpieczyć makijażu.

Puder nie podrażnia skóry i nie powinien raczej zapychać porów. Ponieważ nie trzeba używać dużych jego ilości, kosmetyk wydaje się być dość wydajny. Ciemniejsze odcienie mogą posłużyć do modelowania rysów twarzy, a przy tym nadadzą jej zdrowego i ciepłego odcienia.

Przygotowane przez markę Miss Sporty pudry wydają się być całkiem ciekawymi kosmetykami, z którymi warto zaeksperymentować. Utrwalą podkład, zredukują błyszczenie cery i pomogą poradzić sobie z niedoskonałościami. Nakładane odpowiednio dobranym pędzlem nie pozostawiają smug i plam.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż
Marka: Miss Sporty
Rodzaj: puder
Właściwości: maskowanie niedoskonałości i przebarwień
Pojemność: 7,29 g
Opakowanie: klasyczne
Liczba odcieni:  3
Cena: 19,99 zł
Dla kogo? Dla osób z cerą problematyczną, skłonną do niedoskonałości, które poszukują pudru będącego w stanie skutecznie wyrównać koloryt skóry.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here