Puder, który wydaje się niewidzialny? To z pewnością marzenie każdej kobiety — makijaż, który poprawi wygląd, a sam będzie tak naturalny, że aż niewidoczny. Revlon przygotował aksamitny puder mający za zadanie idealnie stapiać z naturalnym kolorytem cery, jednocześnie dyskretnie maskując jej niedoskonałości. Kosmetyk został dodatkowo wyposażony w witaminę B, chroniącą cerę przed czynnikami zewnętrznymi i witaminę E, zapobiegająca ucieczce wody ze skóry.

Zacząć należy od tego, że puder występuje w słabo zniuansowanej palecie barwnej. Nie ma tu więc mowy o szaleństwach i zabawie odcieniami — tonację naszej skóry musimy określić dość zdecydowanie. Puder został umieszczony w plastikowym, małym i raczej tandetnym opakowaniu. Mieści ono w sobie kosmetyk, gąbeczkę do aplikacji i lusterko. Taki zestaw należy zaliczyć na plus, nie ma bowiem nic gorszego niż puder, do którego osobno należy dokupić aplikator i lusterko. Minusem zestawu są niestety bardzo niewielkie rozmiary gąbeczki, za pomocą której trudno upudrować całą twarz.

Konsystencja produktu jest przyjemna w dotyku, rzeczywiście aksamitna, z łatwością daje się nabierać na gąbkę i rozprowadzać na skórze. I na tym zalety pudru przygotowanego przez Revlon właściwie się kończą. Jego właściwości kryjące są co najwyżej średnie. Tworzonego przez niego efektu matu również nie można zaliczyć do najsilniejszych i najtrwalszych. Mimo to, lepiej sprawdza się na skórze tłustej niż na suchej czy normalnej — ma bowiem skłonność do podkreślania wysuszonych skórek.

Co więcej, pudru Nearly Naked, należy używać w niewielkich ilościach, gdyż wbrew swojej nazwie, łatwo tworzy efekt maski. Zmatowienie jednak nie utrzymuje się zbyt długo, po paru godzinach konieczne jest upudrowanie twarzy na nowo. Z pewnością puder nie nadaje się do cery problematycznej, zmagającej się z wypryskami czy rozszerzonymi porami — nie poradzi sobie z ich maskowaniem.

Kosmetyk ten nie należy do szczególnie wydajnych. Opakowanie jest naprawdę bardzo małe, co w połączeniu z dosyć wysoką ceną pudru i jego średnią jakością, nie czyni pudru marki Revlon zbyt atrakcyjnym produktem.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pudry
Marka: Revlon
Rodzaj: prasowany
Właściwości: kryjące, matujące, utrwalające
Pojemność: 8 g
Opakowanie: klasyczne
Liczba odcieni: 3
Cena: 50,99 zł
Dla kogo? Dla pań posiadających cerę w dobrej kondycji, wymagającą jedynie niewielkiego zmatowienia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here