Puder, który wydaje się niewidzialny? To z pewnością marzenie każdej kobiety — makijaż, który poprawi wygląd, a sam będzie tak naturalny, że aż niewidoczny. Revlon przygotował aksamitny puder mający za zadanie idealnie stapiać z naturalnym kolorytem cery, jednocześnie dyskretnie maskując jej niedoskonałości. Kosmetyk został dodatkowo wyposażony w witaminę B, chroniącą cerę przed czynnikami zewnętrznymi i witaminę E, zapobiegająca ucieczce wody ze skóry.

Zacząć należy od tego, że puder występuje w słabo zniuansowanej palecie barwnej. Nie ma tu więc mowy o szaleństwach i zabawie odcieniami — tonację naszej skóry musimy określić dość zdecydowanie. Puder został umieszczony w plastikowym, małym i raczej tandetnym opakowaniu. Mieści ono w sobie kosmetyk, gąbeczkę do aplikacji i lusterko. Taki zestaw należy zaliczyć na plus, nie ma bowiem nic gorszego niż puder, do którego osobno należy dokupić aplikator i lusterko. Minusem zestawu są niestety bardzo niewielkie rozmiary gąbeczki, za pomocą której trudno upudrować całą twarz.

Konsystencja produktu jest przyjemna w dotyku, rzeczywiście aksamitna, z łatwością daje się nabierać na gąbkę i rozprowadzać na skórze. I na tym zalety pudru przygotowanego przez Revlon właściwie się kończą. Jego właściwości kryjące są co najwyżej średnie. Tworzonego przez niego efektu matu również nie można zaliczyć do najsilniejszych i najtrwalszych. Mimo to, lepiej sprawdza się na skórze tłustej niż na suchej czy normalnej — ma bowiem skłonność do podkreślania wysuszonych skórek.

Co więcej, pudru Nearly Naked, należy używać w niewielkich ilościach, gdyż wbrew swojej nazwie, łatwo tworzy efekt maski. Zmatowienie jednak nie utrzymuje się zbyt długo, po paru godzinach konieczne jest upudrowanie twarzy na nowo. Z pewnością puder nie nadaje się do cery problematycznej, zmagającej się z wypryskami czy rozszerzonymi porami — nie poradzi sobie z ich maskowaniem.

Kosmetyk ten nie należy do szczególnie wydajnych. Opakowanie jest naprawdę bardzo małe, co w połączeniu z dosyć wysoką ceną pudru i jego średnią jakością, nie czyni pudru marki Revlon zbyt atrakcyjnym produktem.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pudry
Marka: Revlon
Rodzaj: prasowany
Właściwości: kryjące, matujące, utrwalające
Pojemność: 8 g
Opakowanie: klasyczne
Liczba odcieni: 3
Cena: 50,99 zł
Dla kogo? Dla pań posiadających cerę w dobrej kondycji, wymagającą jedynie niewielkiego zmatowienia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ