W dobie wszechobecnego trendu na rozświetlanie i makijażu w stylu strobing niemal każda firma kosmetyczna wypuściła na rynek nowe rozświetlacze, a nawet całe paletki produktów rozświetlających, które łączą w sobie kilka odcieni. Jeśli są dobrej jakości, właściwie możesz wykonać przy ich użyciu cały makijaż. Wyjątkiem nie jest również marka Catrice. W szafie tej marki znajdziemy paletkę Deluxe Glow Highlighter, która składa się z trzech aksamitnych rozświetlaczy w pudrze prasowanym. Paletka łączy w sobie bardzo subtelne odcienie lekkiego beżu (można je też określić jako piaskowe). Do wyboru tylko jedna wersja kolorystyczna.

To dziwny produkt, bo w sumie nie wiadomo do końca, jak go używać. W jaki sposób wykonać nim modny makijaż? Właściwie nie znalazłyśmy satysfakcjonującej odpowiedzi na to pytanie. Trzy rozświetlacze zawarte w palecie właściwie nieznacznie się od siebie różnią, wszystkie są kolorystycznie bardzo podobne, jasne i lekko beżowe. Posiadają mikroskopijne, ledwo widoczne drobinki. Trudno powiedzieć, czy ten kosmetyk rzeczywiście rozświetla. Trudno powiedzieć, czy w ogóle ma jakiekolwiek działanie, bo na skórze jest praktycznie całkowicie niewidoczny. Po prostu znika, bo ma odcień skóry, a jest słabo napigmentowany. Nakładanie go pędzlem nie ma większego sensu, bo produkt praktycznie się ulatnia, w większości po prostu zostaje na pędzlu i nie trzyma się skóry. Dziwi również fakt, że producent umieścił na palecie trzy odcienie, które praktycznie nie różnią się między sobą. Na skórze (jeśli w ogóle jakoś je nałożymy) są nie do odróżnienia. Produkt wygląda dość ładnie i elegancko – ale tylko w pudełku. W naszej opinii okazał się zupełnie bezużyteczny.

Co z tym fantem zrobić? Być może sprawdzi się jako zwykły puder delikatnie rozświetlający. Sprawy nie ułatwia nawet obrazkowa instrukcja nadrukowana na odwrocie opakowania. Ten produkt po prostu nie nadaje się do celów, do których został stworzony. Owszem, opakowanie jest estetyczne i rozświetlacze dość dobrze się prezentują, ale nic poza tym. Byłyśmy niemile rozczarowane, zwłaszcza, że Catrice miało już poprzednio w swojej ofercie niemal identyczne paletki trzech róży do policzków i te akurat sprawdzały się bardzo dobrze. Nie polecamy, nie warto marnować pieniędzy.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż twarzy
Marka: Catrice
Rodzaj: rozświetlacz, pudrowy, prasowany, paleta
Właściwości: rozświetlanie, modelowanie kształtu twarzy
Pojemność: 10 g
Opakowanie: standardowe, plastikowe
Liczba odcieni: 1
Cena: ok. 20 zł
Dla kogo? Dla niezbyt wymagających. Dla fanek subtelnego efektu i nowości makijażowych. Dla fanek strobingu.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here