Najnowsza pomadka od Maxa Factora ma dwa cele do zrealizowania: stworzyć idealny mat i zapewnić ustom aksamitną gładkość. Specjalnie opracowana formuła, zawierająca olejki i masła, gwarantuje nie tylko intensywny kolor i jednolitą fakturę, ale także stałe nawilżenie ust.

Mimo wieszczonego przez licznych projektantów i wizażystów nadejścia epoki lśniących błyszczyków i połyskujących pomadek, wygląda na to, że matowy makijaż ust wciąż ma się całkiem dobrze. Dowodzi tego Max Factor wprowadzając na rynek kolekcję szminek realizujących ideał — matowe wykończenie plus nawilżająca formuła, która zapobiegnie utworzeniu się na ustach nieestetycznej skorupy.

Konsystencja szminek zdecydowanie zasługuje na pochwałę — być może właśnie dzięki zawartości olejków i maseł jest ona bardzo jedwabista, dość miękka, z łatwością dająca się rozprowadzać na ustach. Nakładanie tej szminki to czysta przyjemność, tym bardziej, że ma ona przyjemny, lekko pudrowy zapach.

Dla niektórych pewnym rozczarowaniem może okazać się tworzone przez pomadkę wykończenie. Zdecydowanie nie jest to bowiem intensywny, głęboki mat, jaki oferują chociażby słynne płynne pomadki od Bourjois. Szminki z nowej edycji Maxa Factora oferują wykończenie może nie połyskujące, ale jednak niezupełnie matowe — zapewne jest to kwestia zastosowania w pomadkach owej nawilżającej formuły. Wargi wyglądają na miękkie, zadbane, nawilżone, kolor jest intensywny, tak więc brak całkowitego matu trudno uznać za wadę. Wydaje się, że efekt powstały za sprawą tej linii szminek jest dosyć naturalny i pozbawiony ostentacji.

Największą zaletą szminek zdecydowanie jest to, że nie wysuszają ust w takim stopniu jak czyni to większość matowych szminek. Minusem jest niewielka paleta kolorystyczna, która na polskim rynku ogranicza się na razie tylko do trzech odcieni czerwieni. Jednak ogólnie rzecz biorąc, Max Factor przygotował całkiem ciekawą edycję pomadek, na którą na pewno warto zwrócić uwagę podczas wizyty w drogerii.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż
Marka: Max Factor
Rodzaj: szminka
Właściwości: koloryzujące, nawilżające
Opakowanie: sztyft
Liczba odcieni: 3
Cena: 47,39 zł
Dla kogo? Dla niepoprawnych wielbicielek matowych pomadek, które oczekując od nich również dobrego nawilżenia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here