Jeśli znacie poprzednie wersje tuszu Seduction Codes (w opakowaniach złotym i różowo-złotym) z pewnością będziecie ciekawe tego czerwonego elegancika. Opakowanie tuszu zdecydowanie przyciąga uwagę. Ma kolor zmysłowej czerwieni, a naklejka imituje koronkowy wzór. Według zapewnień producenta, dzięki specjalnie wyprofilowanej, unoszącej szczoteczce, mascara precyzyjnie dociera do każdej rzęsy, wydłuża ją i pogrubia. Po jej użyciu linia rzęs ma wydać się optycznie pełniejsza. Ponadto marka zapewnia o trwałości: tusz nie rozmazuje się i nie tworzy grudek. Formuła zawiera ponadto wosk pszczeli i wosk carnauba, dzięki którym rzęsy są pięknie wzmocnione, lśniące i naturalnie wydłużone.

Po użyciu przekonałyśmy się jednak, że nie można bezgranicznie ufać obietnicom producenta. Ciężko bowiem stwierdzić, czy nakładanie tego tuszu jest rzeczywiście aż tak proste i precyzyjne. Mascara posiada nieco nietypową szczoteczkę z włosia w kształcie klepsydry. Zaokrąglona i grubsza u nasady, wyraźnie zwęża się ku dołowi. Precyzyjne pomalowanie nią rzęs jest raczej trudne, ponieważ malowanie odbywa się za pośrednictwem tej zwężonej części szczoteczki – grubsza prawie nie dociera do rzęs, lub ma do nich ograniczony dostęp. A chyba nie tak miało to wyglądać…

Formuła tuszu jest dosyć mokra. Rzeczywiście nieco wydłuża, ale już spektakularna objętość jest kwestią dyskusyjną. Tusz niestety ma tendencję do kruszenia się i osypywania. Kiedy potrzemy umalowane oko, możemy w łatwy sposób uzyskać efekt misia pandy. Na pewno nie jest to trwałość, jakiej byśmy oczekiwały po tuszu tej marki. Osypując się, tusz może również nieco podrażniać wrażliwsze oczy.

Nie broni się nawet atrakcyjne opakowanie produktu. Jest ono tandetnie wykonane: zwykłe czarne opakowanie zostało “uatrakcyjnione” naklejką, która niestety łatwo się odkleja i brzydko wygląda. Podsumowując: jakość produktu nie jest zadowalająca w stosunku do jego ceny. Można liczyć na wydłużenie, ale nie jest to spektakularny efekt. Bez problemu osiągniemy podobny za pomocą tańszego tuszu. Nie jest to również produkt o przedłużonej trwałości. Niestety, dosyć łatwo się ściera. Można wypróbować, nie warto jednak pokładać w nim wygórowanych oczekiwań.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż oczu
Marka: Astor
Rodzaj: tusz do rzęs pogrubiająco-wydłużający
Właściwości: pogrubienie, nadanie objętości, wydłużenie, podkreślenie, precyzyjne rozczesanie rzęs
Pojemność: 10,5 ml
Opakowanie: klasyczne, eleganckie
Liczba odcieni: 1 (czarny)
Cena: ok. 30 zł
Dla kogo? Dla pań lubiących eksperymentalne szczoteczki. Dla nie posiadających zbyt wygórowanych oczekiwań.
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here