Telescopic to jeden z tuszowych klasyków L’Oreal Paris. Już sama nazwa sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z kosmiczną objętością i wydłużeniem. Rzęsy mają stać się niebosiężne! Mascara daje wyrazisty efekt sztucznych rzęs. Spojrzenie staje się bardzo kobiece i zalotnie podkreślone. Wszystko to dzięki zręcznie wyprofilowanej szczoteczce wyposażonej w 8 grzebyków. Są one rozmieszczone pod takim kątem, aby precyzyjnie rozczesywać i rozdzielać rzęsy, bez ich sklejania, bez grudek i efektu „pajęczych nóżek”. Dodatkowo formuła tuszu wzbogacona została w rozciągliwe mikrowłókna, które sprawiają, że rzęsy są elastyczne, a tusz nie osypuje się i nie rozmazuje. Dwie wersje kolorystyczne pozwolą dopasować produkt dla blondynki i brunetki.


Szczoteczka jest silikonowa i należy do raczej rzadkich, mimo to tusz łatwo się rozprowadza. Podczas aplikacji nabiera się na nią odpowiednia porcja kosmetyku. Nie sprawi większego kłopotu nawet fankom klasycznych, gęstych szczoteczek. Formuła tuszu ma „elastyczną” konsystencję, która ułatwia stosowanie: nie rozmazuje się i nie spływa.

Po nałożeniu pierwszej warstwy efekt jest raczej rozsądny, niż spektakularny. Oprawa oka jest podkreślona, włoski precyzyjnie rozdzielone, nieco wydłużone i pogrubione. Nie jest to jednak jeszcze pożądany efekt z teatralnej charakteryzatorni. Oczywiście efekt końcowy można intensyfikować zależnie od potrzeby, nakładając kolejne warstwy kosmetyku. Ze względu na kształt szczoteczki lepiej sprawdzi się nakładanie tuszu poziomym, zygzakowatym ruchem, niż ruchem pionowym. Z całą pewnością nie jest to kosmetyk, który gwarantuje efekt WOW już za pierwszym pociągnięciem.

Dla wielu z nas mankamentem może być cena, dosyć wygórowana, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w przypadku tego tuszu nad spektakularnym efektem musimy się jednak napracować.

Napracować należy się i wówczas, gdy chcemy pozbyć się tuszu. Formuła jest trwała i dość trudno się zmywa. Trzeba dość mocno pocierać oko, aby usunąć produkt. Nie przypadnie to pewnie do gustu paniom o wrażliwych oczach, choć sam w sobie tusz raczej nie podrażnia.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: tusze do rzęs
Marka: L’Oreal Paris
Rodzaj: standardowy
Właściwości: pogrubienie, podkreślenie, wydłużenie, efekt sztucznych rzęs
Pojemność: 9 ml
Opakowanie: klasyczne, eleganckie
Liczba odcieni: 2 (czarny, brązowy)
Cena: ok. 65 zł
Dla kogo? Dla fanek wyrazistego efektu sztucznych rzęs. Dla cierpliwych i pracowitych. Dla lubiących nowości i eksperymenty.
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here