Ten produkt reklamuje marka Rimmel jako “mascarę i zalotkę w jednym”. Zdaniem producenta tusz ma rewelacyjnie podkręcać rzęsy i zwiększać ich objętość; mają być podkręcone aż do 90%, a rezultat powinien się utrzymywać aż do 24 godzin. Efekt zalotki otrzymamy dzięki specjalnie wyprofilowaniej szczoteczce, która dopasowuje się do łukowatego kształtu linii rzęs. Mascara idealnie rozczesuje rzęsy, nie skleja ich i nie pozostawia grudek. Jesteśmy bardzo ciekawe tej rewolucji 🙂

Tusz ma dosyć ładne opakowanie w kolorze intensywnego fioletu. I tu chyba kończą się zalety tego produktu. Byłyśmy dosyć rozczarowane, bo niestety ten kosmetyk nie robi prawie nic. No dobrze, powiedzmy, że delikatnie podkreśla i lekko optycznie wydłuża rzęsy. Niemniej, pozostały proste jak druty, takie same jak przed malowaniem. Zakrzywiony, łukowaty kształt szczoteczki wcale nie ułatwia zadania.

Na stronie producenta znajdziemy dokładną instrukcję obrazkową ze wskazówkami, jak trzymać szczoteczkę, jakim ruchem nakładać tusz itp. Należy trzymać ją tak, aby jej kształt dopasował się do linii rzęs. Drugą warstwę można nałożyć trzymając szczoteczkę w pionie (!). Mamy wrażenie, że to niepotrzebne utrudnienia. Ten kosmetyk, jakkolwiek by nim nie pracować, nie robi tego, co powinien. Szczoteczka jest dość duża, a mimo to można odnieść wrażenie, że nabiera się na nią mało produktu. Precyzyjne rozprowadzenie tego tuszu na rzęsach nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Cóż, efekt nie powala na kolana. Przeciętny tusz, który nie robi z rzęsami nic specjalnego.

Tusz jest rzeczywiście dosyć trwały, nie rozmazuje się i nie daje efektu “misia pandy”. Z powodzeniem przetrwa cały dzień. Ma jednak dość mokrą formułę i podczas malowania może delikatnie sklejać rzęsy. Produkt łatwo się zmywa dowolnym płynem do demakijażu lub micelarnym. Tusz ma delikatny, naturalny zapach. Nie podrażnia oczu, nawet tych wrażliwych. Niestety, w opakowaniu bardzo szybko zasycha lub można odnieść wrażenie, że po prostu jest go tam mało. Jesteśmy nieco zawiedzione, po marce Rimmel należałoby spodziewać się czegoś lepszego. Być może produkt zadowoli te z nas, które nie należą do zbyt wymagających. Jednak za tą cenę z pewnością możemy kupić kosmetyk, który o wiele lepiej spełni swoje zadania.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: makijaż oczu
Marka: Rimmel
Rodzaj: tusz podkręcający
Właściwości: podkręca, wydłuża, precyzyjnie rozdziela rzęsy, nadaje intensywnie czarną barwę
Pojemność: 12 ml
Opakowanie: klasyczne
Cena: ok. 33 zł
Dla kogo? Dla każdego, bez ograniczeń. Dla osób niezbyt wymagających. Dla “normalnego” efektu podkreślenia.
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here