Jedno pociągnięcie szczoteczki i rzęsy aż trzykrotnie grubsze! Maybelline oferuje magię zamkniętą w niewielkim opakowaniu — maskarę, wyposażoną w kompleks składników pogrubiających rzęsy i dbających o ich odżywienie, a także specjalną szczoteczkę pozostawiającą włoski idealnie rozczesane.

Konsystencja tuszu jest jak najbardziej odpowiednia. Ani zbyt rzadka, ani zbyt gęsta, dobrze rozprowadza się na rzęsach i pokrywa je bez problemu. Silikonowa szczoteczka została osadzona na dość krótkim trzonku — jest ona raczej wąska i krótka, włoski zostały jednak umieszczone gęsto, wobec czego nie ma problemu z aplikacją odpowiednich ilości kosmetyku.

Już po jednym pociągnięciu rzęs maskarą, efekt pogrubienia jest rzeczywiście widoczny. Może nie jest to aż trzykrotna różnica w objętości, ale rezultaty są zadowalające. Rzęsy stają się wyraźniejsze i dłuższe — szczoteczka całkiem dobrze radzi sobie z dotarciem do najkrótszych i najcieńszych włosków, również tych umiejscowionych w wewnętrznym kąciku oka. Po drugim pociągnięciu, tusz niestety zaczyna zostawiać grudki, ale można mu to wybaczyć, bo pogrubienie staje się wtedy bardzo intensywne.

Inną wadą maskary Volum’ Express jest również tendencja do sklejania rzęs. Choć producent obiecuje perfekcyjne rozdzielenie włosków, obietnice te nie zostają dokładnie spełnione. Nie są to może typowe “owadzie nóżki”, ale jednak włoski przyklejają się do siebie.

Zaletą tuszu jest dość wysoka trwałość. Nie kruszy się i nie osypuje, nie pozostawia śladów na górnej powiece. Można go też uznać za wydajny, jedno opakowanie powinno wystarczyć na około pół roku.

Producent deklaruje, że dzięki roślinnym woskom zawartym w preparacie, ma on działanie pielęgnujące. Trudno jest to dokładnie stwierdzić, jednak nie wydaje się, żeby maskara miała szczególny wpływ na kondycję rzęs.

Ogólnie rzecz biorąc, Volum’ Express to dość udany kosmetyk od Maybelline. Nie jest to tusz na wielkie wyjścia, który przyniesie nam spektakularne efekty i sprawi, że makijaż będzie wyglądał olśniewająco. Jest to raczej produkt do stosowania na co dzień, gdy chcemy podkreślić rzęsy i nadać spojrzeniu większej wyrazistości.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: tusze do rzęs
Marka: Maybelline
Rodzaj: niewodoodporna
Właściwości: pogrubiające, rozdzielające rzęsy
Pojemność: 10 ml
Opakowanie: klasyczne
Liczba odcieni: 1
Cena: 24,49 zł
Dla kogo? Dla pragnących pogrubić i lekko wydłużyć rzęsy. Dla cierpliwych, które będą miały chęci, by walczyć z lekko sklejonymi przez tusz włoskami.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here