Szybkoschnący lakier dla wielu kobiet jest priorytetem, jeśli chodzi o manicure. Emalia, która wysycha co najwyżej w kilka minut po aplikacji, nie klei się i na której nie odciskają się niechciane “wzorki” — to spełnienie marzeń. Astor postanowił podnieść poprzeczkę i stworzyć lakier, który wcale nie potrzebuje kilku minut by wyschnąć — kilka sekund mu na to w zupełności wystarczy.

Jak deklaruje producent, cały proces malowania paznokci przy użyciu Quick `n Go! zajmuje mgnienie oka — jedną warstwę lakieru nakładamy jednym pociągnięciem pędzelka i czekamy jedną sekundę aż lakier wyschnie na paznokciu. Po 45 sekundach możemy biec do pracy, szkoły czy na imprezę, w towarzystwie pięknego, eleganckiego manicure’u bez skazy.

Konsystencji lakieru nie można nic zarzucić, rozprowadza się na płytce paznokci bez żadnych problemów, nie tworzy smug, grudek czy pęcherzyków. Dołączony do lakieru pędzelek jest krótki, gęsty, dosyć gruby i delikatnie zaokrąglony, dzięki czemu aplikuje duże ilości kosmetyku. Dzięki temu rzeczywiście wystarczy tylko jedno pociągnięcie by pokryć emalią całą przestrzeń paznokcia. Nie do końca sprawdza się deklaracja, że do ładnego efektu wystarczy tylko jedna warstwa lakieru. Przy ciemniejszych kolorach można na niej poprzestać i manicure nie będzie wyglądał źle, ale rezultaty są zdecydowanie lepsze, gdy pokryjemy paznokcie podwójną ilością emalii.

Jeśli zaś chodzi o czas schnięcia — dobra wiadomość! Jest on niemal tak krótki, jak deklaruje Astor! Jedna sekunda na utrwalenie to zdecydowana przesada, ale lakier wysycha i twardnieje bardzo szybko, więc po paru minutach bez obaw można wrócić do zwykłych zajęć.
Producent uprzedza, że aby efekt pomalowania paznokci za pomocą Quick `n Go! był w pełni zadowalający, pod spód należy nałożyć bazę, a na powierzchni emalii rozprowadzić top coat. Przedłuży to trwałość lakieru i zabezpieczy przed odpryskiwaniem. Jeśli zrezygnujemy z powierzchniowego utrwalacza, nasz manicure przetrwa niezbyt długi okres czasu. Już po trzech dniach ścierają się brzegi, lakier zaczyna również odpryskiwać.

Wadą kosmetyków z tej serii Astora jest także problem z ich zmywaniem. Mimo niewielkiej trwałości, emalia jednocześnie mocno przywiera do płytek paznokcia i potraktowana acetonem rozmazuje się.

Quick `n Go! 45 Sec. z pewnością można polecić jako lakier szybkoschnący. Wadą kosmetyku jest jednak jego trwałość, która jak na produkt znanej marki, jest trochę zbyt krótka.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: manicure
Marka: Astor
Rodzaj: malowanie paznokci
Właściwości: barwiące, szybkoschnące
Pojemność: 8 ml
Opakowanie: szklana buteleczka z pędzelkiem
Cena: ok. 12,00 zł
Dla kogo? Dla aktywnych, energicznych osób, które nie lubią czekać aż lakier nałożony na paznokcie wreszcie wyschnie.
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here