Pełen prostoty i skromnej elegancji manicure nazywany francuskim, wymaga idealnie dobranego lakieru o delikatnym, pastelowym kolorze. Takiego, który będzie wystarczająco przejrzysty i jednocześnie należycie trwały.

Et Voila! to seria lakierów o odcieniach niestandardowych jak na estetykę french manicure. Obok klasycznego kremowego różu znajdziemy tu choćby blady pomarańcz czy rozmytą zieleń, wobec czego lakierów tych możemy używać nie tylko do frencha, ale również jako osobną emalię.

Konsystencja kosmetyku sprawia bardzo dobre wrażenie, nie wydaje się ani zbyt rzadka, ani zbyt gęsta. Pędzelek ma standardowe rozmiary, nie jest zbyt gruby, za to poręczny — za jego pomocą można wygodnie rozprowadzić lakier na paznokciach. Według producenta wystarczy już jedno pociągnięcie, byśmy mogły cieszyć się estetycznie wykonanym manicure’em. Jest to obietnica zdecydowanie na wyrost, bo po pomalowaniu paznokci cienką warstwą emalii, na powierzchni pozostają smugi i prześwity. Po aplikacji dwóch warstw kolor staje się odrobinę bardziej intensywny, a lakier w lepszym stopniu pokrywa paznokcie. Efekt jest dosyć zadowalający, po pomalowaniu paznokci emalią Et Voila! dłonie wyglądają schludnie i subtelnie.

Wadą jest niestety długi czas potrzebny do wyschnięcia lakieru. Już pierwsza jego warstwa dość długo pozostaje lepka i wrażliwa na uszkodzenia, a wraz z nałożeniem drugiej warstwy ten czas jeszcze bardziej się wydłuża. Drugim minusem produktu Miss Sporty jest jego niska trwałość. Bez startych brzegów i odprysków, lakier jest w stanie wytrzymać mniej więcej trzy dni. O siedmiu obiecanych przez producenta, nawet z nałożonym top coatem, możemy jedynie pomarzyć.

W krótkim czasie kosmetyk gęstnieje w butelce, stając się trudny w aplikacji, tworząc nieestetyczne bąbelki i grudki. Jest to więc lakier, który oprócz ładnego koloru, niestety nie jest w stanie zaoferować większych korzyści z jego stosowania.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: manicure
Marka: Miss Sporty
Rodzaj: lakier do paznokci
Właściwości: barwiące
Pojemność: 8 ml
Opakowanie: szklana buteleczka z pędzelkiem
Cena: ok. 5,00 zł
Dla kogo? Dla wielbicielek minimalistycznej elegancji, którą niesie ze sobą manicure francuski.
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here