Selene, od której zaczerpnęła nazwę seria lakierów Golden Rose, to greckie bóstwo kojarzone z Księżycem i młodymi dziewczynami. Nie bez powodu twórcy mini lakierów zdecydowali się nawiązać do starożytnej bogini — Miss Selene to linia lakierów o palecie kolorów nie z tej planety, stworzona dla młodych, pełnych wyobraźni kobiet, dla których malowanie paznokci to przede wszystkim dobra zabawa.

Najważniejszą kwestię w przypadku tej serii lakierów stanowi oczywiście pojemność buteleczki. Jest to zaledwie 5 ml, a więc naprawdę bardzo mało. Golden Rose zaplanowało kosmetyk dla kobiet, którym nie opłaca się kupować większych ilości emalii, gdyż albo rzadko wykonują kolorowy manicure, albo uwielbiają nieustannie zmieniać barwę lakieru. Jeśli więc zaliczasz się do którejś z tych grup — dobrze trafiłaś.

W parze z małą buteleczką idzie niewielkich rozmiarów aplikator — dołączony do lakieru pędzelek jest dosyć wąski i krótki, co umożliwia precyzyjne pokrycie płytki paznokcia. Najlepiej sprawdzi się on w przypadku paznokci raczej krótkich i niezbyt dużych — takich, jak na przykład u stóp.

Na pochwałę zasługuje bardzo szeroka paleta kolorystyczna, w której występują mini lakiery Golden Rose. Można powiedzieć — dla każdego coś miłego. Znajdziemy tu emalie matowe, lekko połyskujące, perłowe, brokatowe i fluorescencyjne… praktycznie we wszystkich barwach tęczy. Jest więc z czego wybierać i nawet najbardziej wybredna poszukiwaczka oryginalnych odcieni nie powinna czuć się rozczarowana.

Bardzo przystępna cena lakierów słusznie rodzi pytanie o jakość. Najbardziej właściwe wydaje się określenie jej jako średniej. Emalie dają się nałożyć na paznokcie bardzo szybko i łatwo, ich konsystencja nie jest zbyt gęsta ani zbyt rzadka, nie spływa z płytki i nie tworzy nieestetycznych smug. W przypadku odcieni ciemniejszych jedna warstwa powinna wystarczyć, by dokładnie pokryć paznokcie. Trochę więcej kłopotu sprawiają jasne odcienie — tu potrzeba co najmniej podwójnej aplikacji, by kolor nałożony został równo i bez prześwitów. Jeśli na emalię nałożymy top coat, możemy liczyć na to, że bez odpryskiwania i startych brzegów wytrzyma około 4 dni.

Miss Selene nie należy może do kosmetyków z górnej półki i z pewnością nie gwarantuje nam manicure’u o wysokiej trwałości. Jednak ogólnie rzecz biorąc, seria mini lakierów Golden Rose prezentuje się zachęcająco i warto wypróbować kilka odcieni. Ich niewygórowana cena i oszałamiająca paleta barwna powinny zyskać uznanie kobiet, które nie lubią przywiązywać się do jednego koloru paznokci.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: manicure
Marka: Golden Rose
Rodzaj: lakier
Właściwości: nadające kolor
Pojemność: 5 ml
Opakowanie: szklany flakon z pędzelkiem
Liczba odcieni: 131
Cena: 3,20 zł
Dla kogo? Dla kogo? Dla kobiet uwielbiających bawić się kolorami, dla nastolatek zaczynających eksperymenty z manicure’em.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here