Seria lakierów Gloss Like Gel od Lovely to kosmetyki z całą pewnością stworzone na ciepłą wiosnę i słoneczne lato. W tej soczystej palecie barwnej odnajdziemy zarówno ciepłe róże i zmysłowe czerwienie, jak i morskie błękity, lawendowe fiolety i bajkowe shimmery. Jednak największą atrakcją tej linii kosmetyków ma być żelowe wykończenie, nadające paznokciom połysk i przedłużające trwałość lakieru.

Jeśli chodzi o kolory, lakierom naprawdę nie ma czego zarzucić. Kosmetyki są dobrze napigmentowane, intensywne, paleta barw choć nie jest bardzo rozbudowana, wydaje się być wystarczająco duża, by każdy znalazł coś dla siebie. Zdecydowanie została stworzona z myślą o młodych osobach poszukujących ciekawych, przyciągających uwagę kolorów na lato.

Dołączony do zestawu pędzelek jest dosyć szeroki i ułatwia aplikację, bo już za jednym pociągnięciem jest w stanie przykryć płytkę paznokcia warstwą emalii. Lakier ma gęstą konsystencję, która istotnie może budzić skojarzenie z żelem, ale formuła ta nie utrudnia aplikacji. Jednak wadą dużej gęstości jest to, że kosmetyk bardzo długo schnie. Nawet po odczekaniu godziny od chwili pomalowania paznokci, wciąż istnieje zagrożenie, że na płytce odcisną się niechciane “wzorki” — np. od ubrania czy pościeli.

Żeby dokładnie pokryć płytkę potrzebna jest podwójna aplikacja. Po nałożeniu jednej warstwy pozostają prześwity, a kolor nie jest wystarczająco nasycony. Dwie warstwy możemy nałożyć bez problemu, nie tworzą się przy tym ani uciążliwe grudki, ani bąbelki powietrza. Po wyschnięciu efekt w pewnym stopniu rzeczywiście przypomina paznokcie żelowe — lakier jest lekko przejrzysty, połyskujący, ale do prawdziwych żelowych paznokci jest mu jednak daleko.

Trwałość lakieru można określić jako średnią. Nie jest ona zła, jak na kosmetyk w tym przedziale cenowym, bez większych skaz lakier utrzymuje się przez około 3 dni. Po tym czasie zaczynają być wyraźne starte brzegi, pojawiają się również odpryski.

Jest to seria kosmetyków przeznaczona dla osób poszukujących niedrogiego lakieru w pogodnym kolorze. Może się sprawdzić, gdy nie oczekujemy szczególnej trwałości i jesteśmy z natury cierpliwe — lakier zdecydowanie nie jest dla osób, które od lakieru wymagają błyskawicznego schnięcia.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: malowanie paznokci
Marka: Lovely
Rodzaj: manicure
Właściwości: barwiące
Pojemność: 8 ml
Opakowanie: szklana buteleczka z pędzelkiem
Liczba odcieni: 26
Cena: 5,99 zł
Dla kogo? Dla kobiet, które chcą cieszyć się lakierami o intensywnych kolorach i żelowym wykończeniu.
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here