Większość producentów oferuje nam lakiery do paznokci z połyskującym wykończeniem. Żeby uzyskać efekt zmatowienia trzeba więc zdać się na top coaty, które po nałożeniu na kolorowy lakier sprawiają, że jego powierzchnia przestaje odbijać światło. Lovely oferuje właśnie tego typu preparat, który nawet najbardziej błyszczącą emalię ma zamienić w idealny mat.

Top coat ma lekko mleczny kolor, nie należy się jednak tym przejmować, gdyż po wyschnięciu nie będzie to w ogóle widoczne. Jego konsystencja nie jest ani zbyt rzadka, ani zbyt gęsta, preparat szybko, gładko i bez przeszkód daje się rozprowadzać na płytce paznokcia. Proporcje pędzelka również zostały odpowiednio wyważone, wobec czego aplikacja top coatu jest szybka i łatwa. Wydajność również można określić jako dobrą, produkt wystarczy nam na kilka miesięcy.

Jeśli chodzi o główne zadanie kosmetyku, a więc matowienie, cel zostaje w stu procentach osiągnięty. Preparat wysycha bardzo szybko, właściwie zaczyna gęstnieć i twardnieć już po kilku sekundach, wobec czego należy pospieszyć się z aplikacją, aby niechcący nie zniszczyć lakieru smugami i grudkami. Jakiekolwiek poprawki są wykluczone. Jedna warstwa zupełnie wystarczy, by osiągnąć pożądany rezultat — w oka mgnieniu lakier przestaje błyszczeć, staje się matowy, może odrobinę ciemniejszy. Efekt ten wygląda naprawdę elegancko, wobec czego fanki tego typu manicure’u powinny być zadowolone.

Pewien problem leży w trwałości preparatu. Oczywiście, zadaniem Matte Top Coat nie jest przedłużenie żywotności kolorowej emalii, ale nie powinien też jej skracać. Zdarza się jednak, że po pomalowaniu paznokci produktem Lovely, lakier zaczyna odpryskiwać, a po kilku dniach odpadać płatami. Sam efekt matu również nie jest zbyt trwały — jeśli uda nam się dłużej utrzymać lakier w nienaruszonym stanie, prawdopodobnie konieczne będzie ponowne pociągnięcie go preparatem. Po pewnym czasie, kosmetyk zaczyna gęstnieć już w butelce, przez co aplikacja staje się utrudniona i zachodzi ryzyko zepsucia powierzchni już nałożonej emalii.

Matte Top Coat od Lovely to kosmetyk, który oferuje ładne efekty wizualne, ale niestety, przez krótki okres czasu. Preparat dla cierpliwych, którzy poszukują niskiej ceny i którym nie przeszkadza częste powtarzanie manicure’u.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: manicure
Marka: Lovely
Rodzaj: lakier nawierzchniowy
Właściwości: matujące
Pojemność: 8 ml
Opakowanie: szklana buteleczka z pędzelkiem
Liczba odcieni: 1
Cena: 7,39 zł
Dla kogo? Dla osób pragnących nadać lakierowi matowe wykończenie.
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here